Tartu ettevõtlusnädal. Ajujaht esitleb: Open Mentoring Session & Pitching

Tartu, SPARK Demokeskus, Narva mnt 3

5 okt.

Ajujaht tuleb Tartu ettevõtlusnädala raames kohale koos mentorite ja ägedate ideede mõõduvõtmise ehk pitch’iga. Siin saad koguda inspiratsiooni oma ala ekspertidelt või küsida oma ideele tagasisidet. Kohale tulevad oma valdkonnad parimad asjatundjad.

Just Tartu pitch’ilt sai eelmisel aastal alguse Pürgi lend, mis jõudis Ajujahi Top7 hulka. Ja just seal tegi SprayPrinter’i juht Richard Murutar SprayPrinter’i esimese pitch’i mullusel Ajujahil.

Ajakava
Kell 15:00-17:00 toimub Open Mentoring Session.

Kell 17:30-20:00 toimub ägedate ideede mõõduvõtmine ehk pitching. Pitch saab alguse lühikoolitusega, kus kogenud esitlustehnika eksperdid räägivad – mida pitch’idel kindlasti kasutada ning milliseid apsakaid vältida. Pitching päädib žürii hääletusega, kus parimate vahel läheb jagamisele 500€ ning üks tiim pääseb otse Ajujahi Top100 hulka!

 

Open Mentoring Session

Vabas õhkkonnas kohvilaudade taga räägivad Ajujahis alustanud ettevõtjad oma ideest äri vormimise lugu. Neid toetavad hetketrendidest rääkides erinevad oma ala eksperdid.

Tule kohale, kui soovid:

  • kuulata, kuidas keegi oma äriidee peale tuli ja sellest äri hakkas vormima;
  • saada uusi teadmisi trendidest erinevates valdkondades;
  • saada inspiratsiooni äriideede leidmiseks või olemasoleva idee edasiarendamiseks;
  • arutada ja saada tagasisidet oma ideele valdkondlikelt ekspertidelt ning kogenud ettevõtjatelt;
  • suhelda teiste ideid omavate või otsivate potentsiaalsete meeskonnaliikmetega.

Teemad millest räägime ja kes on kohal:

Sellest kas loomemajandus tegeleb ainult piltide, raamatute ja muusikaga või siiki mitte on võimalik uurida Ajujahi vilistlaselt Margus Siilikult (OKKA), kes hakkas tootma dekoratiivseid seinaplaate…. männi okastest! Margusega koos räägib loomemajanduse trendidest ning aitab ideedele tagasisidet anda Juta Kuhlberg  – ettevõtja ja Tartu Loomemajanduskeskuse ärikonsultant.

Sotsiaalse ettevõtluse vallas tekivad paljudel kohe kahetised tunded – kas siin on tegemist ainult nendega, kes tahavad kõike niisama saada? Tähendab selline tegevus automaatselt MTÜ vormis tegutsemist ja kõikvõimalike toetuste taotlemist? Oma loo räägib Ajujahi eelmise aasta vilistlane Evelyn Eichhorst (Kriidik looja), keda toetab sektori laialdase kogemusega Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustiku tegevjuht Jaan Aps.

Seda, et Eestis on hakanud kaitsesektoriga seotud ettevõtted järjest rohkem tegutsema, on siit-sealt kuulda olnud juba pikemat aega. Aga kas ka idee baasil start-up’il on siin midagi ära teha? Ajujahi vilistlane Rauno Viitmann räägib, kust tal tuli DigiMisti idee peale ja kuhu ta sellega tänaseks on jõudnud. Ei oska öelda, kas DigiMist tegi otsa lahti, aga see pole tänaseks Rauno ainus äri, mille ta käivitanud on (vihje – kui tahate küsida frantsiisi kohta, siis tulge kohale!). Raunoga koos räägib mittetraditsiooniliste ärisektorite võimalustest Vaido Mihkeim Tartu Teaduspargist.

Taaskasutus on popp. Teadus on popp. Tervis on popp. Aga kas ka pesubulbrit võiks taaskasutada? Just sellise teadustööst väljakasvanud ideega tuli Ajujahile Rainis Venta (Ajujahis GreenBead, täna ReLaDe). Teekond teadusmahuka toote puhul ideest teostuseni on pikk, aga mitte võimatu. Rainisega samas lauas aitab vestlust vürtsitada erinevate tervisevaldkonna võimalustega Hardi Tamm, Tervisetehnoloogiate Arenduskeskuse turundusjuht.

Tegelikult erinevaid sektoreid, kus toote ja teenuse timmimisega teistest sektoritest pärit tehnoloogiate ja võtetega saab üsnagi hästi revolutsiooni teha on veel palju järel. Korraliku disainiga IT-lahenduse kasutuselevõtt paksude paberipakkide asemel mootorspordi ürituste korraldamisel oli Ajujahist välja kasvanud Rally+ mõte. Kuhu nad tänaseks on jõudnud ja kas esimene korraldatud ralli sellest ka midagi võitnud on, räägib Rally+ asutaja Jaan Naaber.  Temaga koos räägib erinevate sektorite võimalustest just suurkorporatsioonide vaatevinklist Margus Hiir, SEB Eesti ärikliendihaldur.

SAAS on tuntud kui Software-as-a-Service. Mitte aga meie üritusel. Siin tähendab see hoopiski Space-as-a-Service. Jah – räägime kosmosest, esimesed Eesti start-up’id sel teemal juba liigutavad end ja tundub, et võimalusi on tohutult… samuti on Tartus peagi alustamas Euroopa Kosmoseagentuuri inkubaator, mis annab headele ideedele ka märkimisväärse stardikapitali. Kosmose start-up’ide teemadel on rääkimas Jaan Viru, kelle start-up CrystalSpace arendab ja toodab komponente nanosatelliitidele, Silver Lätt, kes tegeleb EstCube nõustamise ja Eesti huvide kaitsmisega Euroopas Eesti Teadusagentuuri kaudu ja Priit Anton Reach-U-st kui “VP of Earth Observations”.

Enda kursis hoidmiseks saab Ajujahi Facebook’i üritusega ühineda siin, kuid ära unusta ennast regada ka ettevõtlusnädala lehe kaudu, sest kohtade arv on piiratud!

Kohe pärast Open Mentoring Session’it jätkame samas asukohas äriideedest rääkimise ja kuulamisega.

 

Pitching

Tule kohale kui soovid saada tagasisidet oma äriideele ja panna see proovile võrreldes teistega. Parimad ideed püüavad endale rabada kas kõike või osa 500 eurosest auhinnarahast, mis Tartus välja jagatakse. Samuti on sul võimalik võidelda välja otse-edasipääs Ajujahi žürii ette.

Kui sa kavatsed oma ideed esitleda, siis pane see palun lühidalt kirja siia (kui ideid koguneb üle 10, siis esitlema pääsevad need, kes on oma idee eelnevalt kirja pannud): https://www.surveymonkey.com/r/pitchTartu

Juhul kui sa ka ei soovi ise oma ideed esitleda, siis tule, kuula või ela kaasa sõbrale. Või lihtsalt naudi mängu – tore ja sõbralik seltskond on garanteeritud!

Ajakava:

17.30 – 17.45 Kogunemine ja SPARKiga tutvumine, kohvi nina ette ja tunne mõnusaks!

17.45 Sissejuhatus – Harri Tallinn, Ajujahi tiimijuht.

18.00 – 18.30 – Äriidee esitlemine – on see kunst või õpitav oskus? Räägib Triin Kask

Triin on GreenhouseCI asutaja ja tegevjuht. Ei, see ei ole meile tuntud tunneli moodi kasvuhoonesid püsti panevate tüüpide kamp Kuldsest Börsist. Triin on pitchinud investoritele laval, kontoris ja pargipingil ja 2015. aasta Slushil võitis ta Seedcamp’i pitchimisürituse. Triin jagab praktilisi näiteid, kuidas oma ideed kõige efektiivsemalt teistele esitelda ning mida teha või siis mitte. Ja kindlasti pitchib ka mis asi on GreenhouseCI.

18.30 – Žürii tutvustus ja ideede esitlus algab!

Sul on idee esitlemiseks kuni 3 minutit ja küsimusteks vastusteks žüriiga 5 minutit. Slaide kasutada ei saa. Küll aga võid kaasa võtta füüsilise prototüübi, plakati vmt. Ole loominguline!

20.00 – Kokkuvõtted, autasustamine ja lõpp

Enda kursis hoidmiseks saab Ajujahi Facebook’i üritusega ühineda siin, kuid ära unusta ennast regada ka ettevõtlusnädala lehe kaudu siin, sest kohtade arv on piiratud!

Kohtumiseni SPARK Demokeskuses!

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: