Mentorlus

Siin on ülevaade Ajujahi võrgustikku kuuluvatest mentoritest. Tagamaks nõustamise vastavalt tiimide vajadustele, on mentorid erineva tausta ja kogemusega – nende seas leidub nii turundus-, infotehnoloogia-, disaini- kui ka ärinõustamistaustaga spetsialiste, tippjuhte, investoreid ja ettevõtjaid.

Ajujahi mentorite nimekiri täieneb pidevalt, kuna tegemist on võrgustikuga, kus olulisi nõuandjaid tekib meie meeskondadele alatasa juurde.

 • Riivo Anton, United Angels VC

  Riivo on juhtimisnõustamise teenust pakkuva konsultatsioonifirma Civitta asutaja ja partner Eestis. Tänu ligi 20-aastasele kogemusele juhtimisvaldkonnas, tunneb ta hea juhtimise ja R&D valdkondasid läbinisti. Lisaks igapäevatööle tegutseb ta ka ingelinvestorina ning on varajases faasis olevatele startupidele suunatud kiirendi Startup Wise Guys osalistele mentoriks ja väärtuslikuks nõuandjaks.

 • Jaan Aps, Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustik

  Majandusteaduse magistrikraadiga Jaan on rahvusvaheliselt tunnustatud ekspert ja asjade ära tegija sotsiaalse ettevõtluse ja ühiskondliku mõju teemadel. Ta on osalenud nt Baltikumi esimese annetuskeskkonna "Ma armastan aidata" (Swedbank) käivitamises ja haldamises ning vedanud pikalt eest Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikku. Eestis on olnud nõustamiskliente nii avalikust, era- kui kolmandast sektoris. Esinenema ja koolitama on teda kutsutud rohkem kui kümnesse riiki Kanadast Türgini.

 • Ergo Blumfeldt, Advokaadibüroo TRINITI

  Ergo on advokaadibüroo TRINITI partner ning tehingutiimi juht. Tema igapäevatöös on oluline osa alustavatel ettevõtetel ning riskikapitalil, mh on Ergo Estonian Venture Capital Associationi õigustiimi liige. TRINITI fookusvaldkondadeks on meedia, transport, energia, IT, põllumajandus ja taristu ning antud valdkondades omandatud pikaajalised kogemused ning kontaktid on ettevõtjatele kindlasti abiks.

 • Martin Goroško, Tehnopoli Startup Inkubaator

  Martin on töötanud Teaduspargis Tehnopol enam kui 7 aastat turundusjuhina ning nõustanud samal ajal kümneid startup ettevõtteid, mistõttu on ta Ajujahi meeskondadele väga suurt väärtust pakkuv mentor. Tänu enda pikaajalisele kogemusele startupidega mõistab ta lisaks turundusele ka hästi kogu idufirmade ökosüsteemi ja selle toimimispõhimõtteid.

 • Martin Hanson, Eesti Tööandjate Keskliit

  Igapäevaselt Eesti Tööandjate Keskliidu kommunikatsiooniprojekte juhtiv Martin teab riske ja võimalusi, mis alustavatel ettevõtetel ees seisavad. Viimased viis aastat on Martin nõustanud nii õpilasfirmasid, kui startup ettevõtteid turunduse, kommunikatsiooni ja ärijuhtimise küsimustes.

 • Sven Illing, Buildit

  Sven on äriarendaja, nõustaja ja investor. Viimase 10 aasta jooksul on Sven näinud enam kui 2000 äriideede pitchi ja kohtunud idufirmade loomise ambitsiooniga meeskondadega, neid nõustades. Ta on aastate jooksul investeerinud enam kui 60 startupi ja osaleb igal aastal rohkem kui 50 idufirmasid kokku tooval üritusel. Sven veedab iga-aastaselt vähemalt kuuaega Silicon Valleys, et aidata enda portfellis olevaid ettevõtteid ja kasvatada suhtevõrgustikku. Sven tunneb põhjalikult startup maailma, mistõttu on tema nõu ja mõtted suureks väärtuseks kõigile meie meeskondadele.

 • Kert Kaljula, SA Tallinna Teaduspark Tehnopol

  Kert töötab Tehnopolis kinnisvaraarenduste, tasuvusanalüüside, strateegiaga ning inimeste juhtimise küsimustega. Lisaks nõustab Kert ka Tehnopol Startup Inkubaatoris olevaid ettevõtteid ärimudelite, rahaplaneerimise ja strateegia vallas.

 • Enn Kerner, Grafitek

  Enn omab mitmekülgset kogemust disaini valdkonnas. Täpsemalt just neil teemadel, mis puudutavad ettevõtete tootmisprotsessi või äritsükli disaini. Enn pakub meie meeskondadele akadeemilisi teadmisi ja pikaajalist kogemust ja teadmisi tööstusvaldkonnast. Enn on töötanud erinevates riikides ja erineva kultuurilise taustaga ettevõtetega, mistõttu suudab ja pakkuda nõu igasuguse tausta ja valdkonna meeskondadele.

 • Krista Kink, Tallinna Ettevõtlusameti

  Krista on Tallinna Ettevõtlusameti nõustaja, kus tegeletakse potentsiaalsete, alustavate ja ühtlasi ka juba tegutsevate ettevõtjate nõustamisega. Krista omab pikaajalist kogemust nõustamises teemadel, mis puudutavad uute töökohtade loomise toetust, praktikajuhendaja toetust ning olulisimana nõustab ta just äriplaani ja finantsprognooside teemal.

 • Mari Konsap, SEB

  Mari on SEB-s töötanud 10 aastat. Pikaajaline kogemus pangas on andnud põhjalikke teadmisi nii müügi, klienditeeninduse kui ka meeskondade juhtimise vallas. Täna pühendub ta pangas just alustavate ettevõtjate ning väike- ja keskmise suurusega ettevõtete segmendile ja neile parimate lahenduste leidmisele. Magistrikraadi on Mari omandanud Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal.

 • Kertu Kriisk, Elisa

  Enne telekommunikatsioonimaastikuga liitumist, seitse aastat tagasi, tegeles Kertu turundusega. Elisas vaatab ta aga äri oluliselt laiemalt, tegeledes ka kõige sellega, mis enne turundust juhtub. Kertu juhib Elisas Uute Teenuste osakonda, mille eesmärgiks on välja töötada uusi teenuslahendusi erakliendisegmendile. Kertu käe all toimub Elisas ka uute äriideede genereerimise protsess, Elisa Idee Garage ning sealt väljakoorunud ideede valideerimise ja hiljem ka turule toomise tegevused. Ehk siis kõik kliendi murekoha teadvustamisest kuni tehnilise lahenduse, müügikanalite ja turundusstrateegiani välja, võimalusega laienemiseks ka välisturgudele: väike aga aktiivne startup-hub suure Elisa sees.

 • Siim Lepisk, SEB

  Siim on enam kui 15 aastat tegutsenud IT-ettevõtjana ning viimased 3 aastat aidanud startup-idel raha ja õigeid inimesi leida. Täna SEB Panga innovatsioonijuhina aitab ta ettevõtetel uusi tooteid ja teenuseid arendada.

 • Raul Liive, Lingvist

  Raul omab enam kui 10-aastast kogemust IT valdkonnas. Ta on ehitanud üles toimiva ettevõtte ja töötanud ka üle kaheksa aasta Eesti IT firmade raudvaras Skype’s. Rauli üks suuri kirgesid ja tõekspidamisi on, et iga toimiv toode peaks olema kasutatav ilma kasutusjuhendita, mis teeb ta väärtuslikuks mentoriks lisaks IT valdkonnale ka disaini ja tootearenduse teemadel.

 • Yrjö Ojasaar, Solon Partners

  Yrjö on tegutsenud juristi ja ettevõtjana nii USA-s kui Euroopas. Täna on Yrjö partner ettevõttes Solon Partners ning tegutseb ingelinvestorina.

 • Sven Parkel, Tartu Biotehnoloogia Park

  Sven juhib igapäevaselt Tartu Biotehnoloogia Pargi tegevusi, mis pakub äriarendusteenuseid loodusteaduste, meditsiinivaldkonna, veterinaarmeditsiini, looduskosmeetika ja toidutehnoloogia ettevõtetele. Varasemalt on Sven tegelenud intellektuaalomandi ja tehnoloogiate skautimisega ja nende vahendamisega suurettevõtetele. Sven on tegev mitmes start-upis ja on juhendanud varase faasi meeskondi Edu ja Tegu programmis.

 • Kaidi Peets, International Supervision and Coaching Institute

  Kaidi on ettevõtja ning juhtide ja meeskondade coach. Ta on olnud arengupartneriks Eesti ja rahvusvahelistele meeskondadele erinevate tootmis-, IT-, kommunikatsiooni-, kinnisvaraarendus-, finants-, jaemüügiettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide juures. Kaidi on Harvardi Ülikooli juures täiendanud end muutuste juhtimise ja TTÜ juures turunduse alal. Alates 2008.a. on Kaidi nõustanud ettevõtteid mentorina EASi ärimentoriprogrammis. Kaidi innustab unistajaid tegutsema ja tegutsejaid aega maha võtma, et sihid ja prioriteedid selgemaks unistada. Ta on innustunud kaasamõtlejaks inimeste juhtimise, turunduse, müügi ja tootearenduse vallas.

 • Triin Preem, SEB

  Triin juhib SEB panga juures tegutsevat innovatsioonikeskust, mis toetab oma kasvuprogrammi läbi ettevõtete ettevõtjate äri kasvu. Enne SEB-d töötas Triin enam kui kümme aastat kommunikatsiooni ja turunduse alal.

 • Mailiis Ploomann, Elisa

  Mailiis on 2009. aastast alates oma mõtete ning lahendustega sõna otseses mõttes rohkem kui kolmandiku eestlaste taskutes. Just tema juhib Elisas eraklientidele suunatud tooteid ning teenuseid. Olles töötanud Elisas tootejuhina ja juhtides alates 2012. aastast tervet tooteturunduse osakonda, omab Mailiis väga head ettekujutust sellest, milline on tänane erakliendi jaeturg ning kuidas eraklientideni jõuda. Mailiisi igapäevasest tööriistakastist leiab kõik turundusmiksi komponendid. Lisaks on kogemustepagasisse ajajooksul kogunenud tuhandeid tunde sisekoolitaja (omades ka DISCi konsultandi sertifikaati) ning mitmete aastate ettevõtte strateegiatöö koostöös vedamist. Varasemast elust on tal kaasa võtta ka Baltikumi ning kohaliku turu B2B kogemusi, isiklik kogemus ettevõtjana ning kaugemast noorusest ka kraad TTÜ majandusteaduskonnast. Mailiis on valmis kaasa mõtlema kõikide projektide vedajatega, kelle hinges põleb heleda leegiga tuluke ning soov muuta maailma.

 • Liis Pärtelpoeg, Tartu Loomemajanduskeskus

  Kogemust konsultandina omab Liis üle kaheksa aasta, alustades peamiselt turismivaldkonna ettevõtete strateegiate ja äriplaanide nõustamisega. Enne seda on ta juhtinud suure meelelahutusettevõtte turundustegevusi. Loomemajanduskeskuses Liis aidanud rohkem kui kolmekümnel alustaval ettevõtjal oma ärisihte seada ja olnud esimestel tegutsemisaastatel abiks nõu ja jõuga. Enim paneb Liisi silmad särama nutikas turundamine.

 • Kristiina Püttsepp, Luisa Tõlkebüroo

  Kristiina liitus Luisa Tõlkebürooga 25 aastat tagasi. Luisa koosseisu kuulub hetkel üle 40 põhikohalise inimese. Pikaajaline tegevus vajaduspõhist teenust pakkuva ettevõtte arendamisel ning suunamisel läbi majandustõusude ja -mõõnade on andnud talle suured kogemused, mis on õpetanud mõtestama firmakultuuri ja ettevõtte väärtust ning aidanud Luisa Tõlkebürool püsida enam kui 15 aastat turuliidrina. Kristiina on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Coachi ja superviisori väljaõppe läbis Tallinnas International Coaching and Supervision Institute’is. Coach’i ja superviisori taust lisab pikaajalisele ettevõtjakogemusele oskust olla meeskondadele kasulik nende eesmärkide saavutamisel.

 • Merle Raamat, SEB

  Merle on SEB-s töötanud 3 aastat, aga personalivaldkonnas üle kümne aasta. Talle on hingelähedased teemad, mis aitavad ettevõtetel leida endale häid inimesi, hoida ning arendada neid ning aidata leida enda tee. Täna pühendub ta SEB-s Balti äriarenduse ja IT tiimide toetamisele personalipartnerina sh tööjõu planeerimine, töötajate sisse-elamine ja arendamine, tiimide kooshoidmine jpm. Muuhulgas on Merlele hingelähedased uudsed ideed ja lahendused personalimaastikul. Varasemalt on Merle töötanud Skype ja Talentori personalitiimides, mis on andnud hindamatu pildi värbamismaastikust, mitmekesise kultuuri teemadest, virtuaalsete tiimide koostööst. Magistrikraadi on Merle omandanud Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal.

 • Rain Rannu, Fortumo

  Rain on Eesti ühe edukaima rahvusvaheliste mobiilimaksete teenust pakkuva ettevõtte Fortumo asutaja ja tegevjuht. Rain omab pikaajalist kogemust tehnoloogia ja IT-sektori vallas.

 • Ivo Remmelg, Telegrupp, Ridango, EstBAN, Romivo, Startup Wise Guys

  Ivo on kasvatanud Telegrupp AS 10 töötajaga ettevõttest 100 töötajaga ning 16M käibega ettevõtteks. 2016 aastal müüs Ivo Telegrupis oma osaluse ja nüüd nõustab ettevõtteid Tehnopolis ja Prototronis ning on ka äriingleid ühendava võrgustiku ESTBAN juhatuse liige ja tuntud kui hea ärinõustaja. Ivo kuulub ka Euroopa äriinglite võrgustiku EBAN kosmosevaldkonna juhtkomiteesse. Samuti nõustab Ivo Euroopa Kosmoseagentuuri ESA Copernicus Masters ja Startup Wise Guyis kiirendiprogrammide ettevõtteid.

 • Ragmar Saksing, SA Tallinna Teaduspark Tehnopol

  Ragmar on hariduselt merebioloog, kuid juhuse tahtel tegutsenud tehnoloogia valdkonnas üle kaheksateistkümne aasta. Ettevõtjana on ta käivitanud mitmeid tehnoloogiaga seotud ettevõtteid. Töötas tarkvaraarenduse ettevõttes Proekspert Telekom valdkonna juhina, hiljem oli ta visiitkaardil kirjas klientide sober. Ta on startup ettevõtete Shipitwise ja Fututec asutaja, juhtinud nende ettevõtte arendusi. Hiljuti liitis ta bioloogia hariduse ja tehnoloogia kogemused ning sai tulemuseks rohetehnoloogia. Täna juhibki ta Tallinna Teaduspark Tehnopolis Rohetehnoloogia valdkonda, kus aitavad ettevõtetel muuta tehnoloogiaga keskkonda paremaks, säästlikumaks ja jätkusuutlikumaks. Nad leiavad ettevõtetele oma tiimiga ekspordi, rahastamise ja koostöövõimalusi. Ragmar on eestvedamise (leadership) ja reisimise fänn, alpinist ning isa.

 • Kadri Tammai, SA Tallinna Teaduspark Tehnopol

  Kadri on 13 aastat nõustanud erinevaid organisatsioone ja nende tippjuhte turundus- ja kommunikatsiooniküsimustes. Tal on cum laude magistrikraad kommunikatsioonijuhtimises ning ta on ka ise kogenud startup founderi elu võlu ja valu. Täna aitab Kadri Teaduspargi Tehnopol turundus- ja kommunikatsioonijuhina alustavatel ettevõtjatel ja SMEdel oma kliendist ja temani jõudmisest paremini aru saada, sest sul võib olla äge idee ja suurepärane tiim, aga kui keegi sinu tootest või teenusest ei tea, siis sind edu ei saada.

 • Aleksander Tõnnisson, Buildit Hardware Accelerator

  Aleksander on investeerinud 40 peamiselt riistvara arendamisega tegelevasse start-up ettevõttesse enam kui 15 riigist. Ta on Buildit riistvara ärikiirendi asutaja, tegevjuht ja investor. Eelnevalt on Aleksander töötanud üle kümne aasta insenerina nii riist- kui tarkvara arenduse poole peal, neli aastat sellest ühes Müncheni parimas inseneeriaettevõttes arendades erilahendusi NATO õhu- ja merevägedele.

 • Priit Uustulnd, Kaamos Kinnisvara

  Priit omab pikaajalist juhtimiskogemust. Lisaks enda pikale karjäärile kinnisvaramaailmas tegutseb ta täna ka Eesti Äriinglite Ühenduses EstBAN investorina. Ajujahi meeskondadele avab ta olulisi külgi just investeeringute kaasamiseks ja äri arendamiseks.

 • Natalja Valdmann, SEB

  Natalja alustas oma karjääri eraettevõtjana Läänemaal. Tallinna Tehnikaülikooli ja Estonian Business Schooli akadeemiline majandusharidus andis tugeva baasi professionaalsele enesearendamisele. Nüüd ta on 10 aastat seotud korporatiivpangandusega SEB Pangas, pool sellest ajast töötab ta kliendihaldurina. Tema rahvusvahelised kogemused koos tööalaste teadmistega on kindlasti Ajujahi meeskondadele abiks.

 • Pirkko Valge, Heateo Sihtasutus

  Ajujahi raames tegeleb Pirkko sotsiaalsete ettevõtete nõustamisega. Tal on hea ülevaade sellest, mida sotsiaalne ettevõtlus endast kujutab ja kuidas sotsiaalsed ettevõtted raha teenides ka ühiskonda paremaks muudavad. Pirkko juhitav Heateo Sihtasutus on käivitanud Eesti edukaima sotsiaalse ettevõtte Uuskasutuskeskus, mille eelmise aasta käive oli ligi miljon eurot. Ta on õppinud EBSis ja Uppsala ülikoolis. Varasemalt on Pirkko töötanud KPMGs juhtimiskonsultandina ja Swedbank’is juhtide arendamise valdkonnajuhina. Ning ta teab, kui nauditav on turustada head toodet, sest Pirkko on töötanud ka teatri NO99 turundus- ja kommunikatsioonijuhina.

 • Merli Üle, Elisa

  Täna tegeleb Merli koos oma tiimiga äriklientidele suunatud teenuste jaoks ideede kogumisega, teeb ideedest jätkusuutlikud ärimudelid ning loob edukad teenused. Viimase kaheksa aasta jooksul on Merli kokku puutunud kõikide teenuse elukaare osadega – alates ideede genereerimisest kuni teenuse sulgemiseni. Juhtinud suuremaid ja väiksemaid IT ja telekommunikatsiooni projekte. Tema oskuste pagas hõlmab suurt hulka praktikas läbi katsetatud meetodeid, alates visiooni kujundamisest, strateegia loomisest ja kliendi vajaduste kaardistamisest kuni äriplaani koostamise ja eduka teenuse turule toomiseni.

Kontakt