Mentorlus

Siin on ülevaade Ajujahi võrgustikku kuuluvatest mentoritest. Tagamaks nõustamise vastavalt tiimide vajadustele, on mentorid erineva tausta ja kogemusega – nende seas leidub nii turundus-, infotehnoloogia-, disaini- kui ka ärinõustamistaustaga spetsialiste, tippjuhte, investoreid ja ettevõtjaid.

Ajujahi mentorite nimekiri täieneb pidevalt, kuna tegemist on võrgustikuga, kus olulisi nõuandjaid tekib meie meeskondadele alatasa juurde.

 • Riivo Anton, Civitta asutaja ja partner (2000 - ...)

  Riivo on juhtimisnõustamise teenust pakkuva konsultatsioonifirma Civitta asutaja ja partner Eestis. Tänu ligi 20-aastasele kogemusele juhtimisvaldkonnas, tunneb ta hea juhtimise ja R&D valdkondasid läbinisti. Lisaks igapäevatööle tegutseb ta ka ingelinvestorina ning on varajases faasis olevatele startupidele suunatud kiirendi Startup Wise Guys osalistele mentoriks ja väärtuslikuks nõuandjaks.

 • Ergo Blumfeldt, Advokaadibüroo TRINITI partner ja tehingutiimi juht (2013 - ...)

  Ergo on advokaadibüroo TRINITI partner ning tehingutiimi juht. Tema igapäevatöös on oluline osa alustavatel ettevõtetel ning riskikapitalil, mh on Ergo Estonian Venture Capital Associationi õigustiimi liige. TRINITI fookusvaldkondadeks on meedia, transport, energia, IT, põllumajandus ja taristu ning antud valdkondades omandatud pikaajalised kogemused ning kontaktid on ettevõtjatele kindlasti abiks.

 • Martin Goroško, Tehnopoli Startup Inkubaatori juht (2015 - ...)

  Martin on töötanud Teaduspargis Tehnopol enam kui 7 aastat turundusjuhina ning nõustanud samal ajal kümneid startup ettevõtteid, mistõttu on ta Ajujahi meeskondadele väga suurt väärtust pakkuv mentor. Tänu enda pikaajalisele kogemusele startupidega mõistab ta lisaks turundusele ka hästi kogu idufirmade ökosüsteemi ja selle toimimispõhimõtteid.

 • Sven Illing, Buildit investeeringute nõunik ja partner (2014 - ...)

  Sven on äriarendaja, nõustaja ja investor. Viimase 10 aasta jooksul on Sven näinud enam kui 2000 äriideede pitchi ja kohtunud idufirmade loomise ambitsiooniga meeskondadega, neid nõustades. Ta on aastate jooksul investeerinud enam kui 60 startupi ja osaleb igal aastal rohkem kui 50 idufirmasid kokku tooval üritusel. Sven veedab iga-aastaselt vähemalt kuuaega Silicon Valleys, et aidata enda portfellis olevaid ettevõtteid ja kasvatada suhtevõrgustikku. Sven tunneb põhjalikult startup maailma, mistõttu on tema nõu ja mõtted suureks väärtuseks kõigile meie meeskondadele.

 • Enn Kerner, Grafitek OÜ tegevjuht (1993 - ...)

  Enn omab mitmekülgset kogemust disaini valdkonnas. Täpsemalt just neil teemadel, mis puudutavad ettevõtete tootmisprotsessi või äritsükli disaini. Enn pakub meie meeskondadele akadeemilisi teadmisi ja pikaajalist kogemust ja teadmisi tööstusvaldkonnast. Enn on töötanud erinevates riikides ja erineva kultuurilise taustaga ettevõtetega, mistõttu suudab ja pakkuda nõu igasuguse tausta ja valdkonna meeskondadele.

 • Krista Kink, Tallinna ettevõtlusameti ärinõustaja (2002 - ...)

  Krista on Tallinna Ettevõtlusameti nõustaja, kus tegeletakse potentsiaalsete, alustavate ja ühtlasi ka juba tegutsevate ettevõtjate nõustamisega. Krista omab pikaajalist kogemust nõustamises teemadel, mis puudutavad uute töökohtade loomise toetust, praktikajuhendaja toetust ning olulisimana nõustab ta just äriplaani ja finantsprognooside teemal.

 • Mari Konsap, SEB SME müügijuht

  Mari on SEB-s töötanud 10 aastat. Pikaajaline kogemus pangas on andnud põhjalikke teadmisi nii müügi, klienditeeninduse kui ka meeskondade juhtimise vallas. Täna pühendub ta pangas just alustavate ettevõtjate ning väike- ja keskmise suurusega ettevõtete segmendile ja neile parimate lahenduste leidmisele. Magistrikraadi on Mari omandanud Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal.

 • Kertu Kriisk, Elisa uute teenuste juht (2015 - ...)

  Enne telekommunikatsioonimaastikuga liitumist, seitse aastat tagasi, tegeles Kertu turundusega. Elisas vaatab ta aga äri oluliselt laiemalt, tegeledes ka kõige sellega, mis enne turundust juhtub. Kertu juhib Elisas Uute Teenuste osakonda, mille eesmärgiks on välja töötada uusi teenuslahendusi erakliendisegmendile. Kertu käe all toimub Elisas ka uute äriideede genereerimise protsess, Elisa Idee Garage ning sealt väljakoorunud ideede valideerimise ja hiljem ka turule toomise tegevused. Ehk siis kõik kliendi murekoha teadvustamisest kuni tehnilise lahenduse, müügikanalite ja turundusstrateegiani välja, võimalusega laienemiseks ka välisturgudele: väike aga aktiivne startup-hub suure Elisa sees.

 • Siim Lepisk, SEB innovatsioonijuht (2016 - ...)

  Siim on enam kui 15 aastat tegutsenud IT-ettevõtjana ning viimased 3 aastat aidanud startup-idel raha ja õigeid inimesi leida. Täna SEB Panga innovatsioonijuhina aitab ta ettevõtetel uusi tooteid ja teenuseid arendada.

 • Raul Liive, Lingvisti tootejuht (2016 - ...)

  Raul omab enam kui 10-aastast kogemust IT valdkonnas. Ta on ehitanud üles toimiva ettevõtte ja töötanud ka üle kaheksa aasta Eesti IT firmade raudvaras Skype’s. Rauli üks suuri kirgesid ja tõekspidamisi on, et iga toimiv toode peaks olema kasutatav ilma kasutusjuhendita, mis teeb ta väärtuslikuks mentoriks lisaks IT valdkonnale ka disaini ja tootearenduse teemadel.

 • Yrjö Ojasaar, Solon Partnersi tegevpartner (2008 - ...)

  Yrjö on tegutsenud juristi ja ettevõtjana nii USA-s kui Euroopas. Täna on Yrjö partner ettevõttes Solon Partners ning tegutseb ingelinvestorina.

 • Kaidi Peets, International Supervision and Coaching Institute partner

  Kaidi on ettevõtja ning juhtide ja meeskondade coach. Ta on olnud arengupartneriks Eesti ja rahvusvahelistele meeskondadele erinevate tootmis-, IT-, kommunikatsiooni-, kinnisvaraarendus-, finants-, jaemüügiettevõtete ja avaliku sektori organisatsioonide juures. Kaidi on Harvardi Ülikooli juures täiendanud end muutuste juhtimise ja TTÜ juures turunduse alal. Alates 2008.a. on Kaidi nõustanud ettevõtteid mentorina EASi ärimentoriprogrammis. Kaidi innustab unistajaid tegutsema ja tegutsejaid aega maha võtma, et sihid ja prioriteedid selgemaks unistada. Ta on innustunud kaasamõtlejaks inimeste juhtimise, turunduse, müügi ja tootearenduse vallas.

 • Triin Preem, SEB Innovatsioonikeskuse juht

  Triin juhib SEB panga juures tegutsevat innovatsioonikeskust, mis toetab oma kasvuprogrammi läbi ettevõtete ettevõtjate äri kasvu. Enne SEB-d töötas Triin enam kui kümme aastat kommunikatsiooni ja turunduse alal.

 • Mailiis Ploomann, Elisa tooteturunduse osakonna juht (2012 - ...)

  Mailiis on 2009. aastast alates oma mõtete ning lahendustega sõna otseses mõttes rohkem kui kolmandiku eestlaste taskutes. Just tema juhib Elisas eraklientidele suunatud tooteid ning teenuseid. Olles töötanud Elisas tootejuhina ja juhtides alates 2012. aastast tervet tooteturunduse osakonda, omab Mailiis väga head ettekujutust sellest, milline on tänane erakliendi jaeturg ning kuidas eraklientideni jõuda. Mailiisi igapäevasest tööriistakastist leiab kõik turundusmiksi komponendid. Lisaks on kogemustepagasisse ajajooksul kogunenud tuhandeid tunde sisekoolitaja (omades ka DISCi konsultandi sertifikaati) ning mitmete aastate ettevõtte strateegiatöö koostöös vedamist. Varasemast elust on tal kaasa võtta ka Baltikumi ning kohaliku turu B2B kogemusi, isiklik kogemus ettevõtjana ning kaugemast noorusest ka kraad TTÜ majandusteaduskonnast. Mailiis on valmis kaasa mõtlema kõikide projektide vedajatega, kelle hinges põleb heleda leegiga tuluke ning soov muuta maailma.

 • Liis Pärtelpoeg, Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant (2015 - ...)

  Kogemust konsultandina omab Liis üle kaheksa aasta, alustades peamiselt turismivaldkonna ettevõtete strateegiate ja äriplaanide nõustamisega. Enne seda on ta juhtinud suure meelelahutusettevõtte turundustegevusi. Loomemajanduskeskuses Liis aidanud rohkem kui kolmekümnel alustaval ettevõtjal oma ärisihte seada ja olnud esimestel tegutsemisaastatel abiks nõu ja jõuga. Enim paneb Liisi silmad särama nutikas turundamine.

 • Kristiina Püttsepp, Luisa Tõlkebüroo, osanik ja juhatuse liige (1994. aastast - ..)

  Kristiina liitus Luisa Tõlkebürooga 23 aastat tagasi ning on üks ettevõtte juhtidest ja osanikest. Luisa koosseisu kuulub hetkel üle 40 põhikohalise inimese. Pikaajaline tegevus vajaduspõhist teenust pakkuva ettevõtte arendamisel ning suunamisel läbi majandustõusude ja -mõõnade on andnud talle suured kogemused, mis on õpetanud mõtestama firmakultuuri ja ettevõtte väärtust ning aidanud Luisa Tõlkebürool püsida 15 aastat turuliidrina. Kristiina on lõpetanud Tartu Ülikooli arstiteaduskonna. Alates 2016. aastast on ta pühendunud coach’i ja superviisori teadmiste omandamisele Tallinnas International Coaching and Supervision Institute’is. Coach’i ja superviisori taust lisab pikaajalisele ettevõtjakogemusele oskust olla meeskondadele kasulik nende eesmärkide saavutamisel.

 • Merle Raamat

 • Rain Rannu, Fortumo asutaja ja tegevjuht (2007 - ...)

  Rain on Eesti ühe edukaima rahvusvaheliste mobiilimaksete teenust pakkuva ettevõtte Fortumo asutaja ja tegevjuht. Rain omab pikaajalist kogemust tehnoloogia ja IT-sektori vallas.

 • Ivo Remmelg, Telegrupp, Ridango, EstBAN, Romivo, Startup Wise Guys

  Ivo on kasvatanud Telegrupp AS 10 töötajaga ettevõttest 100 töötajaga ning 16M käibega ettevõtteks. 2016 aastal müüs Ivo Telegrupis oma osaluse ja nüüd nõustab ettevõtteid Tehnopolis ja Prototronis ning on ka äriingleid ühendava võrgustiku ESTBAN juhatuse liige ja tuntud kui hea ärinõustaja. Ivo kuulub ka Euroopa äriinglite võrgustiku EBAN kosmosevaldkonna juhtkomiteesse. Samuti nõustab Ivo Euroopa Kosmoseagentuuri ESA Copernicus Masters ja Startup Wise Guyis kiirendiprogrammide ettevõtteid.

 • Aare Siimon, Levira finantsdirektor, juhatuse liige

  Aare on pikaajalise finantsjuhtimiskogemusega spetsialist, omades teadmisi telekommunikatsiooni-, meedia- ja IT-ettevõtluse vallas. Ta oskab anda nõu ettevõtete rahastamise, ärimudelite ja -strateegiate, äriplaanide ning toodete hinnastamise alal. Aare on tegelenud investeerimisega väärtpaberiturgudel ning seni pole ta veel idufirmadesse investeerinud. Akadeemilise hariduse on ta omandanud õppides Tallinna Tehnikaülikoolis, Estonian Business School'is ja ülikoolis University of Colorado at Boulder.

 • Aleksander Tõnnisson, Buildit Hardware Accelerator asutaja ja tegevjuht (2013 - ...)

  Aleksander on investeerinud 40 peamiselt riistvara arendamisega tegelevasse start-up ettevõttesse enam kui 15 riigist. Ta on Buildit riistvara ärikiirendi asutaja, tegevjuht ja investor. Eelnevalt on Aleksander töötanud üle kümne aasta insenerina nii riist- kui tarkvara arenduse poole peal, neli aastat sellest ühes Müncheni parimas inseneeriaettevõttes arendades erilahendusi NATO õhu- ja merevägedele.

 • Priit Uustulnd, Kaamos Kinnisvara tegevjuht (2002 - ...)

  Priit omab pikaajalist juhtimiskogemust. Lisaks enda pikale karjäärile kinnisvaramaailmas tegutseb ta täna ka Eesti Äriinglite Ühenduses EstBAN investorina. Ajujahi meeskondadele avab ta olulisi külgi just investeeringute kaasamiseks ja äri arendamiseks.

 • Natalja Valdmann, SEB ärikliendihaldur

  Natalja alustas oma karjääri eraettevõtjana Läänemaal. Tallinna Tehnikaülikooli ja Estonian Business Schooli akadeemiline majandusharidus andis tugeva baasi professionaalsele enesearendamisele. Nüüd ta on 10 aastat seotud korporatiivpangandusega SEB Pangas, pool sellest ajast töötab ta kliendihaldurina. Tema rahvusvahelised kogemused koos tööalaste teadmistega on kindlasti Ajujahi meeskondadele abiks.

 • Pirkko Valge, Heateo Sihtasutuse juht (2015 - …)

  Ajujahi raames tegeleb Pirkko sotsiaalsete ettevõtete nõustamisega. Tal on hea ülevaade sellest, mida sotsiaalne ettevõtlus endast kujutab ja kuidas sotsiaalsed ettevõtted raha teenides ka ühiskonda paremaks muudavad. Pirkko juhitav Heateo Sihtasutus on käivitanud Eesti edukaima sotsiaalse ettevõtte Uuskasutuskeskus, mille eelmise aasta käive oli ligi miljon eurot. Ta on õppinud EBSis ja Uppsala ülikoolis. Varasemalt on Pirkko töötanud KPMGs juhtimiskonsultandina ja Swedbank’is juhtide arendamise valdkonnajuhina. Ning ta teab, kui nauditav on turustada head toodet, sest Pirkko on töötanud ka teatri NO99 turundus- ja kommunikatsioonijuhina.

 • Merli Üle, Elisa äriarenduse osakonna juht (2016-…)

  Täna tegeleb Merli koos oma tiimiga äriklientidele suunatud teenuste jaoks ideede kogumisega, teeb ideedest jätkusuutlikud ärimudelid ning loob edukad teenused. Viimase kaheksa aasta jooksul on Merli kokku puutunud kõikide teenuse elukaare osadega – alates ideede genereerimisest kuni teenuse sulgemiseni. Juhtinud suuremaid ja väiksemaid IT ja telekommunikatsiooni projekte. Tema oskuste pagas hõlmab suurt hulka praktikas läbi katsetatud meetodeid, alates visiooni kujundamisest, strateegia loomisest ja kliendi vajaduste kaardistamisest kuni äriplaani koostamise ja eduka teenuse turule toomiseni.

Kontakt