Top 30 ideed

ENERGEETIKA JA KESKKOND

EasyHybrid (Tallinn)
Järelpaigaldatav seade kõikidele mootoritele (veokid, bussid, laevad, jms), mis muudab sõiduki hübriidiks. Tegu on seadmega, mis pidurdades ning sisepõlemismootorit kasutades salvestab energiat ja kiirendades kasutab salvestatud energiat auto ökonoomsemaks edasiviimiseks.

 

INFO- JA KOMMUNIKATSIOONITEHNOLOOGIA

Checkspot (Tallinn)
Äpp, mis on mugavaim, soodsaim ja kiireim lahendus leidmaks lähimaid söögikohti. Toitlustusteenuste 1,17 triljoni euro turul (USA, Euroopa) lahendame kahte suurt probleemi: tühjad kohad päeva lõikes (demand based pricing) ja tellimuste prognoosimine (predictive ordering technology).

Cognitive Billboard (Tallinn)
Tarkvara ja riistvara lahendus, mis võimaldab välireklaami müüjal pakkuda demograafliiselt sihitud reklaami. Lahendus muudab reklaami ostmise füüsilises maailmas (näiteks bussipeatustesse) sarnaseks sotisaalmeediasse reklaami ostmisega.

CompAct (Tallinn)
CompAct aitab ettevõtetel jätkusuutlikult tegutseda. Arendame interaktiivset ja motiveerivat äppi, mis aitab ettevõtetel ja nende töötajatel jätkusuutlikkuse eesmärke täita. Lisaks aitab see kulusid kokku hoida, vastutustundliku ettevõtja brändi kujundada ja töötajate kaasatust suurendada.

Cookers/Eaters (Tallinn)
Äpp, mis aitab näljastel inimestel leida enda lähistelt toitu.

GoInvite (Raplamaa)
Äpp seltskondlikele inimestele, mis võimaldab kutsuda endale külalisi või leida huvipakkuv koht, kuhu külla minna.

HIVE – Precision Navigation Systems (Tartu)
Pilvepõhine GPS- ja navigatsioonilahendus, mis on abiks droonidele, robotitele ja teistele seadmetele.

HopKid (Harku vald)
HopKid on sõidu- ja saatmisteenuse platvorm laste turvalise ja mõnusa liikumise tagamiseks. HopKid on perelogistika kaasaegne lahendus – aitab väärtustada aega ja loob lastele võimaluse paremaks tulevikuks.

Kiir (Tallinn)
Kiir on fintech API platvorm, mis koondab ühe liidese taha eri majandustarkvarad. Kiir lubab uue põlvkonna fintech startupidel, aga ka e-poe platvormidel integreerida paljude raamatupidamistarkvaradega ühest kohast. Nii on liideste arendamine ja haldamine lihtsam, kiirem ja soodsam.

Parked. (Tallinn)
Parked. on pikamaa-autojuhtidele mõeldud parkimise äpp, mis lubab neile parkimiskoha ette reserveerida. Rakendus näitab live-infot parkimiskoha saadavuste kohta, distantsi parklani ja pakutavaid teenuseid (tualett, dušš, kohvik, jne.). Lihtsalt öeldes – AirBnB rekkatele.

SecureBadger (Tallinn)
SecureBadgeri platvorm teostab üürniku taustakontrolli, võimaldab sõlmida digitaalseid üürilepinguid ning jälgida lepingu täitmist ning teisi tähtsaid näitajaid kinnisvara ning üürnike haldamisel.

Stickify (Tartu)
Jagamismajanduse platvorm, mis viib kokku autoomanikud ning meedia- ja reklaami agentuurid, luues välireklaami paigaldamisvõimaluse autodele.

Toddler (Tartu)
Ettevõte tegeleb väikelaste vanematele ja nende lähedastele suunatud digitaalse beebiraamatu teenuse pakkumisega, mille tulemusena on lapsevanemal igal ajahetkel võimalik üles laadida ning talletada oma lapse arenguga seotud mälestusi, pilte ja videomaterjali ning printida personaalseid raamatuid.

WalkTalk Partners (Tallinn)
Keelerakendus, mis aitab täiskasvanutel harjutada võõrkeeli igapäevakeskkonnas ja reaalelus. Lahendus pakub õppijatele õigeid väljendeid kõigis olulistes võõrkeelega seotud olukordades.

 

SOTSIAALNE ETTEVÕTLUS

Edible (Tartu)
Edible toodab söödavaid toidutarvikuid, mille peamiseks eesmärgiks on asendada plastmassist ühekordseid söögiriistad.

Edumus (Tallinn)
Edumus on programm, mille kaudu saavad töötavad spetsialistid kogutud teadmiste- ja oskustepagasiga Eesti hariduse arengusse panustada õpetades ühes koolis ühele klassile ühte ainet.

Võõras sõber (Harjumaa)
Uudse lähenemisega nõustamisteenus, mis on mõeldud ettevõtetele üheks psühhosotsiaalsete ohtude ennetamise ja vähendamise vahendiks.

TERVIS JA BIOMEDITSIIN

(D-vitamiiniga) ksülitoolsiirup/- sprei (Raplamaa)
Ksülitooli tarbimine on kaua-uuritud terviseedenduslik meede. Väikelastele (0-3e.a) on sellest looduslikust ainest kõige enam kasu, sest siis areneb suuõõne mikrofloora. Seepärast on oluline luua ohutu lahendus pastillide ja närimiskummi kõrvale, mida spreina ja D-vitamiiniga saaks kasutada ka täiskasvanud.

 

TÖÖSTUS JA DISAIN

Groveneer (Harjumaa)
Esimene viimistletud kleebitav naturaalne spoon maailmas. Groveneeri abil saad naturaalse puidu tuua oma koju ja luua unikaalseid mustreid. Lihtsalt kleebi ja ongi valmis!

Kyproc (Tallinn)
Autonoomne lumesahk, mis tegutseb iseseisvalt ning koristab lund vastavalt vajadusele.

SUP varustuse rendiautomaat (Harjumaa)
SUP (Stand Up Paddleboarding) varustuse automatiseeritud rendilahendus, mis võimaldab madalate kuludega alustada viimase aja ühe kiiremini kasvava trenditegevuse/-spordi varustuse rendiäriga muutes ala ennast ehk suppamist kättesaadavamaks inimestele üle kogu maailma.

VooreMET (Jõgevamaa)
Omanäolisi ja uuenduslikke põllumajandusseadeldisi ning ka arendusteenuseid pakkuv lahendus kliendi enda juhiste ja soovide järgi.

 

TURISM JA TEENUSMAJANDUS

Loose Trails (Hiiumaa)
Isereisijale mõeldud Loose Trails rakendus, mis koondab endas külastuskeskkonna infot, võimaldab luua etteantud ajaraamis piirkonnapõhist reisiplaani vastavalt kasutaja eelistustele. Rakendus koostab teekonna koos ajaplaaniga vaatamisväärsustest, söögi- ja ööbimiskohtadest ning sündmustest.

Drivest (Shared Mobility) (Tallinn)
P2P (inimeselt-inimesele) autorendi platvorm, mis ei vaja personaalset kohtumist võtmete üleandmiseks. Lahendus on mõeldud nii sõidukiomanikele, kes soovivad oma kasutult seisva varaga lisatulu teenida kui ka inimestele, kes vajavad aeg-ajalt mugavat juurdepääsu sõidukile.

Washi (Tallinn)

Online keskkond, mille kaudu saab tellida riiete, jalanõude ja muude esemete puhastuse.


MUU

ChessMove (Tallinn)
ChessMove on elektrooniline malelaud, mis salvestab mängu käigud ning saadab andmed mobiiliäppi analüüsimiseks. Pärast mängu lõpetamist saab kasutaja äpist kiiresti ja mugavalt järele kontrollida, milliseid vigu ta tegi ning näha juhiseid oma soorituse parandamise jaoks.

EduScape (Tallinn)
EduScape arendab välja gümnaasiumi ja põhikooli õppekava teemadele vastavaid teisaldatavaid põgenemistube ja pakub koolidele/õpetajale võimalust neid oma tunni läbiviimiseks laenutada. Õpilased on täiekult haaratud praktilistest ülesannetest, omandades seeläbi paremini vajalikud oskused ja teadmised.

Lauamäng Alu (Tallinn)
ALU on abstraktne ruudustikupõhine strateegiamäng kahele mängijale. Mängulaud on valmistatud puidust ning on täielikult taktiilne, mistõttu on võimalik mängu iseseisvalt mängida ka näiteks sügava nägemispuude või motoorsete häiretega inimestel.

Timey (Harjumaa)
Timey toodab nutikaid “parim enne” märgiseid külmaahela toiduainetele. Plastikust kleepsud muudavad värvi, et näidata, kas toode on hoitud õigel temperatuuril. Kleeps on väike ja seda saab kinnitada nii tootele endale kui ka pakendikonteineritele.

99math (Tallinn)
99math on õpetaja tööriist, millega teha matemaatikatunnid haaravaks läbi võistluste.

 

Kontakt