Alustamine

PRAKTILISED SOOVITUSED JA TÖÖRIISTAD:

7 Failed Startups and the Lessons Learned

Usume, et väga paljud inimesed on oma elus milleski läbi kukkunud. Määravaks saab aga see, mida selle kogemusega peale hakatakse. Kui pärast läbikukkumist norutama jääda, ei vii see meid mitte kuhugile. Küll aga on võimalik tehtud vigadest õppida ning need enda kasuks pöörata. Siinkohal toomegi teieni 7 lugu erinevatest startupidest, nende läbikukkumistest ning mida saab neist lugudest õppida.

(Wandering aimfully 2018)

 

Prototüübi loomise meelespea

Kolm asja, mida esimese prototüübi loomisel meeles pidada, mille peale ei pruugi tulla.

(Ajujaht 2018)

 

KOGEMUSLOOD:

SEB podcast: UpSteami juht Martin Kristerson

UpSteam osales Ajujahilt 2018. aastal ja võitis III koha.

(Ajujaht 2018)

 

LUGEMISSOOVITUSED:

Startup Playbook

Y-Combinator on üks maailma paremini hinnatud kiirendeid Silicon Valley’s ning läbi aastate on nad tegelenud startupide nõustamisega. Lõpuks otsustasid nad, et jagavad oma nõuandeid kõigiga ning panid kokku Startup Playbook’i. Tasub kohe kindlasti sirvimist!

(Y Combinator, 2018)

 

The Ultimate Guide to Minimum Viable Products

Tahad teada, kuidas veel saaks oma MVP valmis teha või nö “fake-it-til-you-make-it”? Tsekka siit!

(Save My Business 2013)

 

15 ways to test your minimum viable product

Kui MVP on koos, siis siin on järgmised nipid, kuidas seda testida enne kui teha otsuseid toodet nö valmis ehitama hakata.

(TNW 2014)

 

Why Lean Startup Is Hard In Practice

Lean Startup on kõikjal välja toodud kui lihtne ja ressursse säästev viis tänasel päeval oma tooteid ja teenuseid üles ehitada, kuid ka siin on omad agad, millele tasub tähelepanu pöörata.

(Arvi Krishnaswamy blogi 2015)

 

Stop Wasting Time: How to Prove You’re Building the Right Product

Enne kui laustad tootearendusega on kõige kriitilisem saada tagasisidet oma tulevastelt klientidelt – viimast kutsutakse kliendiarenduseks ehk customer development. Antud artikkel annab kiire ülevaate esimestest sammudest.

(Inbound Rocket 2015)

 

Putting the “VP” into MVP

MVP-st ehk minimum viable product on startup maailma mantra. Antud artikkel seletab hästi lahti, mis see on ja mis see EI ole. Samuti on artikli lõpus viited veel mitmele väga huvitavale teemaga seotud loole ja näidetele.

(UX Booth 2015)

 

MOOC: How to Build a Startup

Steve Blank Stanfordi ülikoolist on startup maailma kõige suurem ja tuntum nimi – tema on kokku pannud online kursuse, kuidas oma startupiga pihta hakata. Soovitame!

(Udacity 2017)

Kontakt