Alustamine

 

Kust otsast oma äriidee arendamisega pihta hakata?

Ajujahi meeskondade jaoks algas 2017. a detsembri alguses arenguprogramm, kus alustati tiimide ärimudelite paikaloksutamisega. Kuidas aga saaksid hakata pihta sina, kui sul ei ole võimalust sellises programmis osaleda?

(Ajujaht 2018)

 

Startup Playbook

Y-Combinator on üks maailma paremini hinnatud kiirendeid Silicon Valley’s ning läbi aastate on nad tegelenud startupide nõustamisega. Lõpuks otsustasid nad, et jagavad oma nõuandeid kõigiga ning panid kokku Startup Playbook’i. Tasub kohe kindlasti sirvimist!

(Y Combinator, 2018)

 

The Ultimate Guide to Minimum Viable Products

Tahad teada, kuidas veel saaks oma MVP valmis teha või nö “fake-it-til-you-make-it”? Tsekka siit!

(Save My Business 2013)

 

15 ways to test your minimum viable product

Kui MVP on koos, siis siin on järgmised nipid, kuidas seda testida enne kui teha otsuseid toodet nö valmis ehitama hakata.

(TNW 2014)

 

Why Lean Startup Is Hard In Practice

Lean Startup on kõikjal välja toodud kui lihtne ja ressursse säästev viis tänasel päeval oma tooteid ja teenuseid üles ehitada, kuid ka siin on omad agad, millele tasub tähelepanu pöörata.

(Arvi Krishnaswamy blogi 2015)

 

Stop Wasting Time: How to Prove You’re Building the Right Product

Enne kui laustad tootearendusega on kõige kriitilisem saada tagasisidet oma tulevastelt klientidelt – viimast kutsutakse kliendiarenduseks ehk customer development. Antud artikkel annab kiire ülevaate esimestest sammudest.

(Inbound Rocket 2015)

 

Putting the “VP” into MVP

MVP-st ehk minimum viable product on startup maailma mantra. Antud artikkel seletab hästi lahti, mis see on ja mis see EI ole. Samuti on artikli lõpus viited veel mitmele väga huvitavale teemaga seotud loole ja näidetele.

(UX Booth 2015)

 

MOOC: How to Build a Startup

Steve Blank Stanfordi ülikoolist on startup maailma kõige suurem ja tuntum nimi – tema on kokku pannud online kursuse, kuidas oma startupiga pihta hakata. Soovitame!

(Udacity 2017)

 

MOOC: Lean Canvas Course

Oma idee testimisel ja esimese ärimudeli ülesehitamisel on kõige lihtsam vahend Lean Canvas. Viimase autor Ash Maurya üles pannud tasuta 1.5 tunnise online-kursuse, mis loogiliste väiksemate juppidena aitab kohe oma idee testimisega peale hakata.

(Udemy 2017)

Kontakt