Mentorid

Siin on ülevaade Ajujahi võrgustikku kuuluvatest mentoritest. Tagamaks nõustamise vastavalt tiimide vajadustele on mentorid erineva tausta ja kogemusega – nende seas leidub nii turundus-, infotehnoloogia-, disaini- kui ka ärinõustamistaustaga spetsialiste, tippjuhte, investoreid ja ettevõtjaid.

Ajujahi mentorite nimekiri täieneb pidevalt, kuna tegemist on võrgustikuga, kus olulisi nõuandjaid tekib meie meeskondadele alatasa juurde.

 • Riivo Anton, Civitta asutaja ja partner (2000 - ...)

  Riivo on juhtimisnõustamise teenust pakkuva konsultatsioonifirma Civitta asutaja ja partner Eestis. Tänu ligi 20-aastasele kogemusele juhtimisvaldkonnas, tunneb ta hea juhtimise ja R&D valdkondasid läbinisti. Lisaks igapäevatööle tegutseb ta ka ingelinvestorina ning on varajases faasis olevatele startupidele suunatud kiirendi Startup Wise Guys osalistele mentoriks ja väärtuslikuks nõuandjaks.

 • Martin Goroško, Tehnopoli Startup Inkubaatori juht (2015 - ...)

  Martin on töötanud Teaduspargis Tehnopol enam kui 7 aastat turundusjuhina ning nõustanud samal ajal kümneid startup ettevõtteid, mistõttu on ta Ajujahi meeskondadele väga suurt väärtust pakkuv mentor. Tänu enda pikaajalisele kogemusele startupidega mõistab ta lisaks turundusele ka hästi kogu idufirmade ökosüsteemi ja selle toimimispõhimõtteid.

 • Sven Illing, Buildit investeeringute nõunik ja partner (2014 - ...)

  Sven on äriarendaja, nõustaja ja investor. Viimase 10 aasta jooksul on Sven näinud enam kui 2000 äriideede pitchi ja kohtunud idufirmade loomise ambitsiooniga meeskondadega, neid nõustades. Ta on aastate jooksul investeerinud enam kui 60 startupi ja osaleb igal aastal rohkem kui 50 idufirmasid kokku tooval üritusel. Sven veedab iga-aastaselt vähemalt kuuaega Silicon Valleys, et aidata enda portfellis olevaid ettevõtteid ja kasvatada suhtevõrgustikku. Sven tunneb põhjalikult startup maailma, mistõttu on tema nõu ja mõtted suureks väärtuseks kõigile meie meeskondadele.

 • Stanislav Ivanov, SmartCap’i investeeringute haldur (2012 - …)

  Stanislavil on ulatuslikud kogemused riskikapitali investeerimisvaldkonnast, tema hallatava portfelli kuuluvad näiteks sellised edulood nagu VitalFields, Monese, Jobbatical, Scoro. Stanislavi fookus on iduettevõttete nõustamine äri- ja kasvustrateegia osas ning investeeringute kaasamises milleks temal on kasutada laiaulatusliku investorite võrgustiku nii Baltikumis kui ka kogu Euroopas. Stanislavi taust pärineb telekomi ja IT-valdkonnast, olles juhtinud mitmete innovaatiliste projektide elluviimist. 90ndatel tõi ta turule näiteks sellised tooted nagu SMS ja WAP teenused ning ta on juhtinud biomeetrilise tuvastuse lahenduste välja töötamist riiklikes turvastruktuurides.

 • Märt Jõesaar, Elisa äriarendusjuht IoT valdkonnas (2016 - ...)

  Märt on erinevates projektides vastutanud toodete ja teenuste disainimise eest. Tiimi liikmena on ta läbinud Euroopa rohetehnoloogia ärikiirendid Climate KIC’i ja Ignite100 Inglismaal ning omandanud tänu sellele põhjalikud iduettevõtte ülesehitamise oskused. Täna vastutab ta Elisa IoT ökosüsteemi arendamise eest ning aitab klientideni viia IoT täislahendused.

 • Taavi Kalvi, Holini analüüsiosa juht ja partner (2017 - ...)

  Taavi alustas enda erialast karjääri kasutajatoe töötaja ja müügimehena USA-s. Taavi on internetiturundusega tegeleva Holini asutaja, mis aitab ettevõtetel teha andmetel põhinevaid tarku turundusotsuseid. Ta kogemus toob kokku tehnoloogia ja turunduse, mistõttu pakub ta Ajujahi meeskondadele väärtuslikku sisendit, kuidas enda tegevuse ja sõnumitega õigete sihtgruppideni jõuda.

 • Indrek Kelder, Cleantechi coach (2016 - …)

  Indrek on investeerinud ettevõtetesse Goliath Wind, Cellin Technologies, Biotap, MyWind ja Cleveron. Viimane on tänaseks 4-miljonilise aastakäibega ettevõte. Varasemalt oli ta tegev perefirmas ja enne SmartCapiga liitumist juhtis Indrek väike- ja keskmise suurusega ettevõtete teadus- ja arendusprojektide toetusprogrammi meeskonda EASis. Indrekul on magistrikraad ärijuhtimises Tallinna Tehnikaülikoolist. Mentorina on ta varasemalt tegutsenud nii Ajujahi kui ENTRUMi konkursi raames.

 • Enn Kerner, Grafitek OÜ tegevjuht (1993 - ...)

  Enn omab mitmekülgset kogemust disaini valdkonnas. Täpsemalt just neil teemadel, mis puudutavad ettevõtete tootmisprotsessi või äritsükli disaini. Enn pakub meie meeskondadele akadeemilisi teadmisi ja pikaajalist kogemust ja teadmisi tööstusvaldkonnast. Enn on töötanud erinevates riikides ja erineva kultuurilise taustaga ettevõtetega, mistõttu suudab ja pakkuda nõu igasuguse tausta ja valdkonna meeskondadele.

 • Marek Kiisa, Eesti Äriinglite Ühendus

  Marek on üks 25 Eesti Äriinglite Ühenduse asutajaliikmest. Lisaks on ta tehnoloogiavaldkonna investeerimisettevõtte Astrec Invest partner, mistõttu omab ta väga pikaajalist ja suurt kogemust nii tehnoloogia- kui investeerimismaailmaga. Ajujahi meeskondadele annabki ta nõu just nendel teemadel.

 • Krista Kink, Tallinna ettevõtlusameti ärinõustaja (2002 - ...)

  Krista on Tallinna Ettevõtlusameti nõustaja, kus tegeletakse potentsiaalsete, alustavate ja ühtlasi ka juba tegutsevate ettevõtjate nõustamisega. Krista omab pikaajalist kogemust nõustamises teemadel, mis puudutavad uute töökohtade loomise toetust, praktikajuhendaja toetust ning olulisimana nõustab ta just äriplaani ja finantsprognooside teemal.

 • Mari Konsap, SEB SME müügijuht

  Mari on SEB-s töötanud 10 aastat. Pikaajaline kogemus pangas on andnud põhjalikke teadmisi nii müügi, klienditeeninduse kui ka meeskondade juhtimise vallas. Täna pühendub ta pangas just alustavate ettevõtjate ning väike- ja keskmise suurusega ettevõtete segmendile ja neile parimate lahenduste leidmisele. Magistrikraadi on Mari omandanud Tallinna Ülikoolis organisatsioonikäitumise erialal.

 • Kertu Kriisk, Elisa uute teenuste juht (2015 - ...)

  Enne telekommunikatsioonimaastikuga liitumist, kuus aastat tagasi, tegeles Kertu turundusega. Elisas vaatab ta aga ärimaastikku oluliselt laiemalt, tegeledes ka kõige sellega, mis enne turundust juhtub. Kertu juhib Elisas Uute Teenuste osakonda, mille eesmärgiks on välja töötada teenuslahendusi erakliendisegmendile. Uusi ärivaldkondi otsitakse nii meelelahutusmaastikult, tervishoiust kui ka haridusvaldkondadest. Kertu käe all toimub Elisas ka uute äriideede genereerimise protsess, Elisa Idee Garage ning sealt väljakoorunud ideede valideerimis- ning hiljem ka turule toomise tegevused. Ehk siis kõik kliendi murekoha teadvustamisest kuni tehnilise lahenduse, müügikanalite ja turundusstrateegiani välja, võimalusega laienemiseks ka välisturgudele: väike aga aktiivne startup-hub suure Elisa sees.

 • Jana Kukk, SEB turunduse projektijuht (2013 - …. )

  Viimased kolm aastat on ta töötanud SEB pangas, kuid varasemalt on tegutsenud pikalt mitmes koolitus- ja konsultatsiooniettevõttes koolitaja ja konsultandina turunduse ja teenusedisaini valdkonnas. Janal on tugev turundusalane akadeemiline taust ning hetkel omandab ta paralleelselt SEBs töötamisega ka doktorikraadi teenusedisaini ja turunduse alal Tallinna Tehnikaülikoolis. Põhitööst vabal ajal panustab ta sotsiaalse- ja vastutustundliku ettevõtluse arengusse nõustades era- ja kolmanda sektori organisatsioone ning pidades blogi ideesahtel.ee.

 • Kuido Lepik, Signiti tegevjuht (2003 - …)

  Kuido Lepik on miljoni eurose aastakäibega ettevõtte Signiti juht. Seal on ta töötanud alates selle loomisest 1995. aastal, kui Kuido alustas müügiesindajana. Tegemist on firmaga, mis pakub markeerimislahendusi olenemata materjali pinnast – sobib nii kangas, betoonpõrand, kui plastikpind. Hariduselt on ta Tallinna Tehnikaülikooli paberitega elektroonikainsener, kes kuulub alates ülemöödunud aastast ka Eesti Äriinglite Võrgustiku ridadesse. Tänaseks on ta investeerinud kaheksasse idufirmasse.

 • Siim Lepisk, SEB innovatsioonijuht (2016 - ...)

  Siim on enam kui 15 aastat tegutsenud IT-ettevõtjana ning viimased 3 aastat aidanud startup-idel raha ja õigeid inimesi leida. Täna SEB Panga innovatsioonijuhina aitab ta ettevõtetel uusi tooteid ja teenuseid arendada.

 • Raul Liive, Lingvisti tootejuht (2016 - ...)

  Raul omab enam kui 10-aastast kogemust IT valdkonnas. Ta on ehitanud üles toimiva ettevõtte ja töötanud ka üle kaheksa aasta Eesti IT firmade raudvaras Skype’s. Rauli üks suuri kirgesid ja tõekspidamisi on, et iga toimiv toode peaks olema kasutatav ilma kasutusjuhendita, mis teeb ta väärtuslikuks mentoriks lisaks IT valdkonnale ka disaini ja tootearenduse teemadel.

 • Yrjö Ojasaar, Solon Partnersi tegevpartner (2008 - ...)

  Yrjö on tegutsenud juristi ja ettevõtjana nii USA-s kui Euroopas. Täna on Yrjö partner ettevõttes Solon Partners ning tegutseb ingelinvestorina.

 • Kaarel Ots, Nasdaq Tallinna tegevjuht (2016 - ...)

  Kaarel omab 20-aastast töökogemust korporatiivnõustajana. Lisaks on ta töötanud juhtivatel kohtadel mitmetes suurtes finantsasutustes, mistõttu ei ole rahanumbrid ja ärianalüüs tema jaoks probleemiks. Ta on osalenud nii äristrateegia ja –mudeli arendamisprotsessides, finantsplaneerimises kui projektijuhtimises. Kaarli jaoks on oluline olla enda tööst huvitatud ja luua enda töö läbi reaalset väärtust.

 • Mailiis Ploomann, Elisa tooteturunduse osakonna juht (2012 - ...)

  Mailiis on 2009. aastast alates oma mõtete ning lahendustega sõna otseses mõttes rohkem kui kolmandiku eestlaste taskutes. Just tema juhib Elisas eraklientidele suunatud tooteid ning teenuseid. Olles töötanud Elisas tootejuhina ja juhtides alates 2012. aastast tervet tooteturunduse osakonda, omab Mailiis väga head ettekujutust sellest, milline on tänane erakliendi jaeturg ning kuidas eraklientideni jõuda. Mailiisi igapäevasest tööriistakastist leiab kõik turundusmiksi komponendid. Lisaks on kogemustepagasisse ajajooksul kogunenud tuhandeid tunde sisekoolitaja (omades ka DISCi konsultandi sertifikaati) ning mitmete aastate ettevõtte strateegiatöö koostöös vedamist. Varasemast elust on tal kaasa võtta ka Baltikumi ning kohaliku turu B2B kogemusi, isiklik kogemus ettevõtjana ning kaugemast noorusest ka kraad TTÜ majandusteaduskonnast. Mailiis on valmis kaasa mõtlema kõikide projektide vedajatega, kelle hinges põleb heleda leegiga tuluke ning soov muuta maailma.

 • Liis Pärtelpoeg, Tartu Loomemajanduskeskuse ettevõtluskonsultant (2015 - ...)

  Kogemust konsultandina omab Liis üle kaheksa aasta, alustades peamiselt turismivaldkonna ettevõtete strateegiate ja äriplaanide nõustamisega. Enne seda on ta juhtinud suure meelelahutusettevõtte turundustegevusi. Loomemajanduskeskuses Liis aidanud rohkem kui kolmekümnel alustaval ettevõtjal oma ärisihte seada ja olnud esimestel tegutsemisaastatel abiks nõu ja jõuga. Enim paneb Liisi silmad särama nutikas turundamine.

 • Rain Rannu, Fortumo asutaja ja tegevjuht (2007 - ...)

  Rain on Eesti ühe edukaima rahvusvaheliste mobiilimaksete teenust pakkuva ettevõtte Fortumo asutaja ja tegevjuht. Rain omab pikaajalist kogemust tehnoloogia ja IT-sektori vallas.

 • Ivo Remmelg, Telegrupi juht (2005 - …)

  1999. aastal liitis Ivo Telegrupp AS-ga ettevõtte MobiTele, ning sai selle Telegrupi juhiks ja kaasomanikuks. Aastal 2002. müüs ta Telegrupi Merkole. 2005. aastal ostis ta Telegrupi omakorda odavama hinnaga tagasi. «On rusikareegel, et kui keegi tuleb sinu juurde ja tahab ettevõtet osta, siis see on hea tehing. Ja rusikareegel on see, et kui keegi tuleb sinu juurde ja tahab ettevõtet müüa, siis see on ka üldjuhul hea tehing,» ütles ta. Möödunud aastal oli Telegrupi aastane käive 16 miljonit eurot ja kasum 1,2 miljonit eurot. Ivo on üks eesti iduinvestoritest, kes on suutnud õigetesse start-up’idesse raha paigatuda ja on tuntud kui hea äristrateeg ning juhtimisnõustaja.

 • Aare Siimon, Levira finantsdirektor, juhatuse liige

  Aare on pikaajalise finantsjuhtimiskogemusega spetsialist, omades teadmisi telekommunikatsiooni-, meedia- ja IT-ettevõtluse vallas. Ta oskab anda nõu ettevõtete rahastamise, ärimudelite ja -strateegiate, äriplaanide ning toodete hinnastamise alal. Aare on tegelenud investeerimisega väärtpaberiturgudel ning seni pole ta veel idufirmadesse investeerinud. Akadeemilise hariduse on ta omandanud õppides Tallinna Tehnikaülikoolis, Estonian Business School'is ja ülikoolis University of Colorado at Boulder.

 • Tiit Tammiste, Levira tegevjuht (2016 - ...)

  Tiidu näol on tegemist professionaaliga, kes tunneb põhjalikult telekommunikatsiooni valdkonda ja omab pikaajalist juhtimiskogemust rahvusvahelises ettevõttes Telia Sonera. Ta on kokku puutunud mitmete tehnoloogiaettevõtetega ja seda juhtivatel kohtadel, mistõttu teab ta äriarenduse ja tehnoloogiajuhtimise kõiki võimalikke külgi.

 • Aleksander Tõnnisson, Buildit Hardware Accelerator asutaja ja tegevjuht (2013 - ...)

  Aleksander on investeerinud 40 peamiselt riistvara arendamisega tegelevasse start-up ettevõttesse enam kui 15 riigist. Ta on Buildit riistvara ärikiirendi asutaja, tegevjuht ja investor. Eelnevalt on Aleksander töötanud üle kümne aasta insenerina nii riist- kui tarkvara arenduse poole peal, neli aastat sellest ühes Müncheni parimas inseneeriaettevõttes arendades erilahendusi NATO õhu- ja merevägedele.

 • Priit Uustulnd, Kaamos Kinnisvara tegevjuht (2002 - ...)

  Priit omab pikaajalist juhtimiskogemust. Lisaks enda pikale karjäärile kinnisvaramaailmas tegutseb ta täna ka Eesti Äriinglite Ühenduses EstBAN investorina. Ajujahi meeskondadele avab ta olulisi külgi just investeeringute kaasamiseks ja äri arendamiseks.

 • Natalja Valdmann, SEB ärikliendihaldur

  Natalja alustas oma karjääri eraettevõtjana Läänemaal. Tallinna Tehnikaülikooli ja Estonian Business Schooli akadeemiline majandusharidus andis tugeva baasi professionaalsele enesearendamisele. Nüüd ta on 10 aastat seotud korporatiivpangandusega SEB Pangas, pool sellest ajast töötab ta kliendihaldurina. Tema rahvusvahelised kogemused koos tööalaste teadmistega on kindlasti Ajujahi meeskondadele abiks.

 • Kaija Valdmaa, Elering AS (2016 - ...)

  Kaija Valdmaa on rohetehnoloogia ja innovatsioonisüsteemide ekspert. Aastatel 2011-2014 tegutses ta Tallinna Tehnikaülikoolis nooremteadurina, käsitledes rohetehnoloogia sektori analüüsi, teaduse-, tehnoloogia- ja innovatsioonipoliitika analüüsi. 2014-2016 töötas Kaija aga Tehnopolis ja PAKRI Teadus- ja Tööstuspargis rohetehnoloogia juhina. Seal oli tema sihiks ühendada ja tuua kokku omavahel ekspordile orienteeritud kogukond ning tegeleda rahastusküsimustega äriarendusprogrammide tarbeks. Veel omab Kaija PAKRist kogemust idufirmade ja kasvufaasis tegutsevad ettevõtete nõustamises. Käesoleva aasta novembrikuust alustas Kaija tööd Eleringis Estfeedi andmeportaali projektijuhina, kus ta tegeleb peamiselt platvormi arendustööde juhtimise ja ärimudeli arendusega. Ajujahi meeskondadeni toob Kaija suure kogemustepagasi just energia- ja tehnoloogiasektorist.

 • Pirkko Valge, Heateo Sihtasutuse juht (2015 - …)

  Ajujahi raames tegeleb Pirkko sotsiaalsete ettevõtete nõustamisega. Tal on hea ülevaade sellest, mida sotsiaalne ettevõtlus endast kujutab ja kuidas sotsiaalsed ettevõtted raha teenides ka ühiskonda paremaks muudavad. Pirkko juhitav Heateo Sihtasutus on käivitanud Eesti edukaima sotsiaalse ettevõtte Uuskasutuskeskus, mille eelmise aasta käive oli ligi miljon eurot. Ta on õppinud EBSis ja Uppsala ülikoolis. Varasemalt on Pirkko töötanud KPMGs juhtimiskonsultandina ja Swedbank’is juhtide arendamise valdkonnajuhina. Ning ta teab, kui nauditav on turustada head toodet, sest Pirkko on töötanud ka teatri NO99 turundus- ja kommunikatsioonijuhina.

Kontakt

Jälgi sotsiaalmeedias

Liitu Ajujahi uudiskirjaga