Toetajad

Ajujahi konkurss sünnib era- ja avaliku sektori koostöös, mille ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). SEB Eesti on olnud Ajujahi partneriks ja peatoetajaks esimesest hooajast ja 2016. aastast on Ajujahi suurtoetajaks ka Elisa Eesti.

mainsponsors-161025-v1

Miks üldse Ajujahti toetada? «Hea idee teostamine vajab häid partnereid. SEB kogemus uute ettevõtmiste toetamisel on pikaajaline. Koos meiega on sirgunud mitmed tänased tippettevõtted. Lisaks kapitalile anname alustavale ettevõtjale head nõu, kuidas tippu jõuda. Ettevõtlus ei ole vaid äri – ettevõtlikud inimesed loovad töökohtasid ja paremat tulevikku. Aitame majandusel koos kasvada,» ütles SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik.

«Elisa jagab startapilikku mõttemalli mitmes mõttes, muuhulgas ka oma igapäevatöö korraldamisel. See võib küll paista suurettevõtte puhul pisut vastuolulisena, kuid tegelikkuses muudab meie töö efektiivsemaks,» põhjendab Elisa tegevjuht Sami Seppänen toetust Ajujahile.«Oleme ettevõtluse ja uute generatsioonide usku ning põnevatele ideedele kaasaelamine Ajujahi näol on võimalus ka ise jätkuvalt kasvada,» kinnitab Seppänen. Elisa on Ajujahi suurtoetaja, panustades nii žüriis kui mentorprogrammis.

Ajujahi konkursi toetajad

 • Lingvist

  "Ettevõtluses on suurim väärtus inimesed. Ajujaht innustab inimesi astuma mugavustsoonist välja, panema ennast proovile ning proovima midagi uut. See uus tuleneb ennekõike nende enda huvidest ning soovidest. Võib-olla on seotud ka nende unistustega ning viib neid lähemale nende täitumisele. Ajujaht pakub tuge sellise julge sammu tegemiseks, mille astusime koos Lingvisti asutajatega ka ise, mistõttu soovime ka meie Ajujahti toetada," rääkis Lingvisti kaasasutaja Ott Jalakas

 • Funderbeam

  “Et ideest võib saada prototüüp, prototüübist toode ja tootest äri või et äge meeskond viib ellu mistahes idee. Ja teeb äriks. Kõige raskem osa ettevõtluse juures ongi tee mõttest esimese sammuni. Siin on olnud Ajujaht mitte ainult julgustaja, vaid toetaja. Funderbeam toetab edumeelseid ja toetab kasvamist. " - Kaidi Ruusalepp

 • Advokaadibüroo TRINITI

  “Oma äriga alustavad ettevõtjad peaksid teadvustama, mida võib kaotada juhul, kui olulised lepingud on sõlmimata või dokumentides valitseb õiguslik ebaselgus. Kui meie uksest astub sisse iduettevõtte esindaja, siis enam kui pooltel juhtudel räägitakse sellest, et korrektne osanikevaheline leping jäi sõlmimata. Tagantjärgi lähevad sellised olukorrad asutajatele väga kalliks maksma. Keegi võib jalutada minema intellektuaalse omandiga, keegi võib hakata nõudma põhjendamatult suurt osalust ja nii edasi. Meie liitusime Ajujahiga selleks, et Ajujahi tiimidel niisuguseid olukordi ei tekiks,” selgitas Ergo Blumfeldt.

 • Tööandjate Keskliit

  „Tihtilugu hoiab tööandjaid tagasi hirm, et vähenenud töövõimega inimeste kaasamine tähendab lisainvesteeringuid ja mahukaid ümberkorraldusi. Ajujahi läbi soovime neid müüte kummutada ja aitada leida lahendusi, mis vähenenud töövõimega inimeste laiemale kaasamisele ühiskonnas kaasa aitaksid."

 • Pärnu linn

  «Toetame Ajujahi äriideedekonkurssi, kuna näeme selles suurt kasutegurit Pärnu linna ettevõtluskeskkonna arendamisel. Meie jaoks on oluline innovatsiooniteadlikkus ning toodete ja tehnoloogia areng. Tänu konkursile saame innovaatilisi mõtteid toetada ning tuua Ajujahi teadmised ja kogemused Pärnu alustavate ettevõtjateni,» ütles Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Katrin Õunap.

 • Tartu linn

  Tartu Linnavalitsus toetab Ajujahi konkurssi, et aidata kaasa ettevõtlikkuse arenemisele heade mõtete linnas. Lisaks kannab Tartu Linnavalitsus hoolt selle eest, et välja saaks antud eriauhind uue ja innovaatilise ettevõtte loomiseks Tartu linnas.

 • Tallinna linn

  Tallinna linn on toetanud Ajujahti alates konkurssi loomisest. Pealinn toetab Ajujahti selleks, et idufirmad suudaksid Eesti majandusele uue hoo sisse puhuda.

 • Harku vald

  “Kutsume meie valla elanikke üles Ajujahile enda ideid esitama. Ajujaht annab hea võimaluse nii kohaliku ettevõtluse arendamiseks kui pakub julgustust ka meie valla noortele ja kooliõpilastele ettevõtlusega alustamiseks,” ütles Harku vallavanem Kaupo Rätsepp. Harku vald paneb välja kuni 5000 euro suuruse eriauhinna parimale Ajujahil osalevale Harku vallast pärit tiimile, kuhu kuulub vähemalt üks Harku valla elanik.

 • Saue vald

  “Ajujahi kaudu suuname omavalitsuse vahendeid nendesse ühiskondlikesse muutustusse, mida kogukonnana oluliseks peame. Ajujahilt on saanud tuule tiibadesse mitmed maamajandusele uut tähendust andvad algatused. Mikro-ettevõtetest võib tuua välja Saue vallas tegutseva HoneyPower’i. Parimaks näiteks võib pidada kolm aastat tagasi Ajujahi võitnud Timbeteri, mis ekspordib toodet nii Leetu kui Uus-Meremaale. Tahaksime näha seda, et uue Saue ühendvalla territooriumil elavad inimesed paneksid pead tööle ning mõtleks samuti välja midagi sellist, millega saaks rikastada ülejäänud maailma siit samast Saue vallast,” rääkis Saue vallavanem Andres Laisk.

 • Tehnopol

  «Ajujahi ja Tehnopoli koostöösisuks on ettevõtluse esimese etapi juures kaasa aitamine mentortoe näol, ideede skaleeritavuse analüüs ja hindamine, samuti soov pakkuda parimatele tiimidele võimalust edasi kasvada ja oma ideest teha maailma muutev edulugu! Ajujahi toetamine on väike investeering, mida saame teha, et Eestis oleks rohkem tugevaid startup ettevõtjaid,» ütles Tehnopoli turundus- ja kommunikatsioonijuht Katre Uusmaa.

 • Eesti Põllumajandus-Kaubanduskoda

  Põllumajandus-Kaubanduskoda toetab kõiki maaelu edendavaid ideid oma teadmiste, nõu ja soovitustega.

Kontakt