Toetajad

Ajujahi konkurss sünnib era- ja avaliku sektori koostöös, mille ellukutsuja on Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus (EAS). SEB Eesti on olnud Ajujahi partneriks ja peatoetajaks esimesest hooajast ja 2016. aastast on Ajujahi suurtoetajaks ka Elisa Eesti.

mainsponsors-161025-v1

Miks üldse Ajujahti toetada? «Hea idee teostamine vajab häid partnereid. SEB kogemus uute ettevõtmiste toetamisel on pikaajaline. Koos meiega on sirgunud mitmed tänased tippettevõtted. Lisaks kapitalile anname alustavale ettevõtjale head nõu, kuidas tippu jõuda. Ettevõtlus ei ole vaid äri – ettevõtlikud inimesed loovad töökohtasid ja paremat tulevikku. Aitame majandusel koos kasvada,» ütles SEB äriinnovatsiooni juht Mart Maasik.

«Elisa jagab startapilikku mõttemalli mitmes mõttes, muuhulgas ka oma igapäevatöö korraldamisel. See võib küll paista suurettevõtte puhul pisut vastuolulisena, kuid tegelikkuses muudab meie töö efektiivsemaks,» põhjendab Elisa tegevjuht Sami Seppänen toetust Ajujahile.«Oleme ettevõtluse ja uute generatsioonide usku ning põnevatele ideedele kaasaelamine Ajujahi näol on võimalus ka ise jätkuvalt kasvada,» kinnitab Seppänen. Elisa on Ajujahi suurtoetaja, panustades nii žüriis kui mentorprogrammis.

Ajujahi konkursi toetajad

 • Delfi

  Delfi on Ajujahi meediapartner, kes aitab Ajujahi sõnumid laiema auditooriumini viia.

 • Tehnopol

  «Ajujahi ja Tehnopoli koostöösisuks on ettevõtluse esimese etapi juures kaasa aitamine mentortoe näol, ideede skaleeritavuse analüüs ja hindamine, samuti soov pakkuda parimatele tiimidele võimalust edasi kasvada ja oma ideest teha maailma muutev edulugu! Ajujahi toetamine on väike investeering, mida saame teha, et Eestis oleks rohkem tugevaid startup ettevõtjaid,» ütles Tehnopoli turundus- ja kommunikatsioonijuht Katre Uusmaa.

 • Pärnu linn

  «Toetame Ajujahi äriideedekonkurssi, kuna näeme selles suurt kasutegurit Pärnu linna ettevõtluskeskkonna arendamisel. Meie jaoks on oluline innovatsiooniteadlikkus ning toodete ja tehnoloogia areng. Tänu konkursile saame innovaatilisi mõtteid toetada ning tuua Ajujahi teadmised ja kogemused Pärnu alustavate ettevõtjateni,» ütles Pärnu linnavalitsuse avalike suhete nõunik Katrin Õunap.

 • Tartu linn

  Tartu Linnavalitsus toetab Ajujahi konkurssi, et aidata kaasa ettevõtlikkuse arenemisele heade mõtete linnas. Lisaks kannab Tartu Linnavalitsus hoolt selle eest, et välja saaks antud eriauhind uue ja innovaatilise ettevõtte loomiseks Tartu linnas.

 • Võru maavalitsus

  «Toetades Ajujahti toetame me tegelikult ka Võrumaa ja kõigi teiste kaugemate piirkondade nupukaid ja ettevõtlikke inimesi. Võrumaa sõnum on, et head ideed ei tunne geograafiat,» ütles Eveli Kuklane Võru Maavalitsusest.

 • Tallinna linn

  Tallinna linn on toetanud Ajujahti alates konkurssi loomisest. Pealinn toetab Ajujahti selleks, et idufirmad suudaksid Eesti majandusele uue hoo sisse puhuda.

 • Ülemiste City

  «Toetame Ajujahti, sest see on investeering tulevikku. Ajujaht on kasvulava uutele ettevõtetele, kellest paljud võiksid asuda oma unistust ellu viima just Ülemiste Citys,» ütles Ülemiste City turundusjuht ja teenuste koordinaator Tõnis Pechter.

 • Levira

  Levira on Ajujahi hea koostööpartner ja toetaja juba mitmendat hooaega.

 • Advokaadibüroo TRINITI

  “Oma äriga alustavad ettevõtjad peaksid teadvustama, mida võib kaotada juhul, kui olulised lepingud on sõlmimata või dokumentides valitseb õiguslik ebaselgus. Kui meie uksest astub sisse iduettevõtte esindaja, siis enam kui pooltel juhtudel räägitakse sellest, et korrektne osanikevaheline leping jäi sõlmimata. Tagantjärgi lähevad sellised olukorrad asutajatele väga kalliks maksma. Keegi võib jalutada minema intellektuaalse omandiga, keegi võib hakata nõudma põhjendamatult suurt osalust ja nii edasi. Meie liitusime Ajujahiga selleks, et Ajujahi tiimidel niisuguseid olukordi ei tekiks,” selgitas Blumfeldt.

 • Viimsi vald

  Viimsi vald on Ajujahi toetaja alates 2016/2017 hooajast. Selleks, et ettevõtlikkust ja Viimsi elanikke ettevõtlike ideede ellu viimisel innustada, sõlmis Viimsi vallavalitsus koostöölepingu Eesti suurima äriideede konkurssiga Ajujaht. Parimale Viimsi vallast pärit meeskonnale, kelle idee saatesse jõuab, on vald välja pannud ka eriauhinna.

 • Harku vald

  “Kutsume meie valla elanikke üles Ajujahile enda ideid esitama. Ajujaht annab hea võimaluse nii kohaliku ettevõtluse arendamiseks kui pakub julgustust ka meie valla noortele ja kooliõpilastele ettevõtlusega alustamiseks,” ütles Harku vallavanem Kaupo Rätsepp. Harku vald paneb välja kuni 5000 euro suuruse eriauhinna parimale Ajujahil osalevale Harku vallast pärit tiimile, kuhu kuulub vähemalt üks Harku valla elanik.

 • Hiiu vald

  “Hiiumaalt on pärit mitmeid edukaid noori ettevõtjaid. Tänaseks 23-aastase Kaarel Kotkase asutatud Veriff pakub virtuaalset isikutuvastamise teenust pankadele nii Eestis kui välismaal. Lisaks on neil toimiv koostöö jagamismajanduse lipulaeva Uberiga,” rääkis Hiiu vallavanem Reili Rand. Rand julgustab ka teisi hiidlasi, kes täna elavad ja toimetavad kas Hiiumaal, mandril aga ka välismaal, julgelt mõtlema, sest Ajujahil kolmekümne parema hulka pääsevad meeskonnad saavad läbida põhjaliku arenguprogrammi, millega kaasnevad koolitused rahvusvahelistelt spetsialistidelt.

 • Saue vald

  “Ajujahi kaudu suuname omavalitsuse vahendeid nendesse ühiskondlikesse muutustusse, mida kogukonnana oluliseks peame. Ajujahilt on saanud tuule tiibadesse mitmed maamajandusele uut tähendust andvad algatused. Mikro-ettevõtetest võib tuua välja Saue vallas tegutseva HoneyPower’i. Parimaks näiteks võib pidada kolm aastat tagasi Ajujahi võitnud Timbeteri, mis ekspordib toodet nii Leetu kui Uus-Meremaale. Tahaksime näha seda, et uue Saue ühendvalla territooriumil elavad inimesed paneksid pead tööle ning mõtleks samuti välja midagi sellist, millega saaks rikastada ülejäänud maailma siit samast Saue vallast,” rääkis Saue vallavanem Andres Laisk.

 • Elering

  Elering on Ajujahil välja pannud eriauhinna parimale energeetikavaldkonna ideele. „Elering töötab energiaturgude konkurentsile avamise nimel. Vajame uusi lahendusi, et turu liberaliseerimise viljad viia iga energitootja ja -tarbijani. Paljud innovatiivsed tooted ja teenused, aga miks mitte ka ärimudelid saavad võimalikuks tänu IT-lahenduste rakendamisele energeetikas. Siin on Ajujahil võimalik valdkonda ka panustada ja Elering soovib sellele kaasa aidata,“ ütles Eleringi tegevjuht Taavi Veskimägi.

Kontakt

Jälgi sotsiaalmeedias

Liitu Ajujahi uudiskirjaga