Top 30

ENERGEETIKA JA KESKKOND

 • Biofire OÜ Harku vald

  Biofire on süütegeel, mis on loodust, ohutust ja inimtervist silmas pidav alternatiiv süütevedelikele, -kuubikutele ja teistele süütamiseks mõeldud materjalidele. Biofire’i on võimalik kasutada nii kodustes kui tööstuslikes tingimustes. Näiteks on Biofire’i süütegeel oluliselt mugavamaks ja turvalisemaks alternatiiviks süütepiiritusele, mis on laialdaselt kasutuses kaitsevaldkonnas.
 • Meremults Harjumaa

  Paljud tahavad kasvatada oma aias maheköögivilju ja lilli. Siiski on raske leida vaba aega rohimiseks ja kastmiseks ning mõnikord on vaja pikemalt eemal olla. Taimede väetamine ununeb, ökoloogiliste väetiste arv on piiratud. Merevees on liigselt lämmastikku ja seetõttu aina enam vetikaid, mis mõjutavad kalade elu ja risustavad randu. Vetikad seovad hästi lämmastikku ja vajalikke mikroelemente (näiteks Seleen), mida on Eesti muldades ja seetõttu inimeste toidus vähe. Meremults kasutab mererandade vetikaid multsivaiba tootmiseks, mida on võimalik kodustes tingimustes kasutada. Multsivaip hoiab pinnase enda all niiskena, takistades umbrohu kasvu ja andes taimedele toitaineid.
 • Mullaproovi äpp Tartumaa

  Mullaproovide võtmine on põllumajanduses tegutsejatele kohustuslik. Mullaproovi äpp lihtsustab seda protsessi, kaotades vajaduse täiendavaks paberitööks. Rakendus koondab endas põllumaad puudutava info e-Pria andmebaasidest ja võimaldab proovide võtmist mullakarpidelt spetsiaalse QR koodi abil.
 • PowerUp Fuel Cells OÜ Tartu

  Hetkel toodetakse toasooja peamiselt keskküttejaamade, elektri, kivisöe, puidu või muude meetoditega, mis ei ole keskkonnasõbralikud. Ainsa autonoomse lahendusena on kasutusel diiselgeneraatorid, päikesepatareid ja väikesemõõdulised tuulegeneraatorid. Kaks viimast vajavad elektri salvestamiseks akupankasid ning võimsaid ja kalleid invertereid. PowerUp´i lahenduseks on kütuseelemendil põhinev elektri ja soojuse koostootmise süsteem.
 • SmartVent Tartu

  Igas kontorihoones tuleb ette hetki, mil ruumid on liiga palavad, liiga külmad või liialt rahvast täis ja umbsed. Selliseid olukordi põhjustab küllaldase tagasiside puudumine sisekliimaseadmete jaoks, mis töötavad pidevalt vastavalt ruumi tüüpilisele ventilatsiooni-, kütte- või jahutusvajadusele. Vältimaks selliseid ebamugavaid ja energiakulukaid hetki, on SmartVent välja töötanud sisekliima juhtseadme, mis mõõdab pidevalt siseruumide õhukvaliteeti ja käivitab vastavalt vajadusele ventilatsiooni, kütet või jahutust. SmartVenti saab rakendada igas hoones, mille ventilatsiooniseadmeid on võimalik elektrooniliselt juhtida.
 • StepCharge Tallinn

  StepCharge on innovatiivne lahendus, mis muudab liitium-polümeer akusid kasutavate seadmete (nt telefonid, tahvelarvutid) laadimisviisi. Laadides soovitud seadet läbi StepCharge’i (ühendub seadme ja selle laadija vahele), saavutatakse laadimise kohta seadme pikem kasutusaeg ja selle pikem üldine eluiga. Praeguste laiatarbeseadmete (telefonid, tahvel- ja sülearvutid, akupangad jne) puhul on kasutusel valdavalt liitium-polümeer (edaspidi LiPo) akud, kuid nende laadimine ei ole optimaalne akude võimekuse ja eluea seisukohast. Enamus LiPo laadijaid kasutavad laadimise vältel lineaarset (konstantse voolutugevusega) laadimist, mille tagajärjeks on juba väheste laadimistsüklite järel akude sisetakistuse kasvamine, mahutavuse vähenemine ning nende kahe teguri tõttu ka üldine aku ja seadme lühem eluiga. Probleemi lahendab meie StepCharge'i poolt välja arendatud nn treppi-laadimine. Selline tsükkel vähendab aku sisetakistust ligi 30% võrreldes lineaartsükliga laadimisega ning seeläbi saavutatakse aku (seetõttu ka akut kasutava seadme) pikem eluiga, suurem mahutavus ning pikem kasutusaeg laadimise kohta.

INFO- JA KOMMUNIKATSIOONITEHNOLOOGIAD

 • Flavodata Tallinn

  Flavodata on platvorm, mis toob teadlaste poolt lahendatud toidu maitse- ja lõhnavigade juhtumid toidutööstuseni, et toidutootjad saaksid neid lihtsamini määrata, neist õppida ja ennetada vähendades toodete tagasikutsumise riski.
 • FoodDocs Tallinn

  FoodDocs on ettevõte, mis loob Euroopa Liidu toidukäitlejatele täiesti uue lahenduse – luua ise pilvepõhises programmis oma ettevõttele enda jaoks arusaadav enesekontrolliplaan, mis võimaldab hallata ülevaatlikult seadusest tulenevatele nõuetele vastavaid dokumente.
 • Füsioradar Harjumaa

  Veebiplatform, mille kaudu on inimestel lihtne leida füsioterapeute, massööre ja kiropraktikuid ja broneerida nende teenuseid. Teenuse osutajatel on see see platvorm abiks oma igapäevatöö korraldamisel, haldamisel, teenuse müümisel ja reklaamimisel.
 • GaGa Panda Tallinn

  GaGa Panda on kerakujuline juhtmevaba toode, mis on sarnane Amazon Echole ja mida saab ühendada ükskõik, millise nutiseadmega.
 • InLimit Pärnu

  InLimit on äpp, mille abil saab premeerida liikluskuulekaid autojuhte. Kui keegi sõidab maanteel alla piirkiiruse, siis paneb see teisi autojuhte temast mõõda sõitma, mis omakorda võib tekitada liiklusohtlikke olukordi. Meie soovime aga premeerida inimesi, kes on sõidavad korralikult, parandades seeläbi ka liikluskultuuri. Kasutades InLimit äppi, mis salvestab sõidu ajal kiiruse, on autojuhtidel võimalik teenida tasuta parkimisminuteid Tallinnas.
 • Laps Kooli Tallinn

  Laps Kooli on kokkuleppevedude platvorm, mille eesmärk on vähendada koolide ette tekkivat liikluskoormust, säästa hommikuti lapsevanemate aega ning pakkuda lastele mugavat alternatiivi kooli jõudmiseks.
 • Ridline Läänemaa

  Ridline on platvorm sündmuste edukaks korraldamiseks, informeerides meeskonda tehnilistest näitajatest: millal ja kus peavad laval asuma kõlarid, monitorid, pillimehed ja mikrofonid ning kuidas kõik osapooled omavahel seotud on.
 • StandByMate Harjumaa

  StandByMate’i tehisintellekt komplekteerib laevameeskonna lähimate sobivate meremeestega. Lühiajaliste töölepingute tõttu on laevanduses erakordselt aktiivne tööturg. StandByMate muudab värbajate töö oluliselt efektiivsemaks ja tagab ametikohtade täitmise optimaalseimate kandidaatidega.
 • Z Basket Tartu

  Z Basket on telefonirakendus toidupoes iseteenindamiseks. Klient saab kasutada oma telefoni kogu ostlemisprotsessi jooksul, muu hulgas kaupade lisamiseks ostukorvi ja nende eest tasumiseks.

LOOMEMAJANDUS

 • Festera Tartu

  Biokastid, mis lagundavad mikroobide toimel biojäätmed huumuseks. Protsess on kümme korda kiirem, ilma haisu ja kärbesteta ning saab toimuda aastaringselt sisetingimustes. Disainitud biokasti peab tühjendama kord 2-3 kuu jooksul ning kliendi ökoloogiline jalajälg väheneb 8% võrra.
 • Tubly OÜ Tartu

  Tubly tuleb turule magnetklotsidest koosneva mänguasjade seeriaga. Tegemist on traditsioonilistest ehitusblokkidest koosneva mänguasjaga, kus kõik seinad on omavahel magnetiliselt ühendatavad.

SOTSIAALNE ETTEVÕTLUS

 • CareMate Tallinn

  CareMate on veebipõhine koolitus- ja teenuseplatvorm, mis aitab erivajadustega inimestel ja eakatel ning eelnevalt koolitatud hooleandjatel üksteist kergesti leida. Teenuse tellijad saavad mõistliku hinna eest turvalise, paindliku ja kvaliteetse hoolduse. CareMate võimaldab hooldajatel end koolitada ning pakkuda tasulist hooldusteenust.
 • HopeHolders Tallinn

  Veebikeskkond HopeHolders viib kokku lootuse kaotanud inimesed nendega, kes on sarnasest keerulisest olukorrast edukalt välja tulnud. Kui lootusetu on meie veebist leidnud inimese, kelle kogemuse lugu teda kõnetab, saab ta läbi meie keskkonna inimesega ühendust võtta ja kas tasu eest või tasuta abi.
 • Makerlab inseneeriakomplektid Tartu

  Komplektid sisaldavad endas igapäevaelust tuntud tehnikavidina või masina ehitamist täielikul või töötava mudeli kujul, olgu selleks kõlar, elektrikitarr, tõstuk, fotokaamera vms. Igas komplektis on olemas vajalikud materjalid töö teostamiseks ning leht, mis seletab seadme tööpõhimõtteid.
 • Triumf Gamification Oy Tartu

  Triumf Gamification pakub vähihaigetele lastele psühholoogilist tuge mängurakenduse kaudu, kus lapsed saavad kehastuda superkangelasteks.

TERVIS JA BIOMEDITSIIN

 • Piss-i-Alarm Jõgevamaa

  Piss-i-Alarm on süsteem, kus mähkmes asuv andur annab hooldustöötajale info, millal on õige aeg mähet vahetada.

TÖÖSTUS JA DISAIN

 • 3cular Tartumaa

  3cular on öko-innovaatiline ringmajanduse põhimõttel töötav 3D printer. Printimiseks kasutatakse puidutöötlemise protsessi jääkmaterjali (nt saepuru, puidutükid jm). 3cular on suunatud puidu- ja mööblitööstusettevõtetele, kes saavad printeri abil luua juba olemasoleva jääkmaterjali abil puidust tooteid.
 • Decomer Technology Tartu

  Decomer Technology tegeleb bioproteiinipõhise kilematerjali väljatöötamisega. Esimeseks tooteks on vees lahustuvad meekapslid, mis muudavad mee tarbimise jookides mugavaks.
 • DigiPatterns Tallinn

  DigiPatterns on laserprojektor, mis muudab õmblejate töö mugavamaks ja kiiremaks, likvideerides paberlõigete kasutamise ja hoiustamise. Seade võimaldab projetseerida lõike piirjooned otse kangale ning sellega ühilduv platvorm pakub lisaks õmbluslõigetele erinevateks otstarveteks mõeldud šabloone.
 • Festplate Tartu

  Üritustel on tavaliselt suureks probleemiks toidu serveerimine. Üldjuhul serveeritakse portsjon ebakindlal papp või plastiktaldrikul, jook topsis, pudelis või purgis. Reeglina ei jätku piisavalt laudu, et selliselt serveeritud toitu mugavalt tarbida. Festplate näol on tegemist taldriku/konteineriga, kus lisaks toiduserveerimisalale on olemas süvis joogitopsile, pudelile või joogipurgile. Konteiner võib olla ilma kaaneta kui ka kaanega suletav. Kuna konteiner ja jooginõu on mugavalt ja kindlalt hoitavad ühe käega, jääb teine käsi kahvli või lusika jaoks.
 • Juice³ Tartu

  Juice³ valmistab vedelast mahlakontsentraadist kuiva ja tahkel kujul kokku pressitud ja toatemperatuuril säilivat kontsetraati, mis vette asetades lahustub mahlaks. Mahlakuubikud on toodetud dooside kaupa, seega saab tarbija valmistada endale just nii palju mahla, kui ta korraga ära joob. Pulbrilise kontsentraadi kokku pressimine tagab toote tõhusama ja lihtsama kasutamise - kõik, mis tarbijal teha tuleb, on asetada kuubik vette, mispeale see juba ise mahlaks lahustub. Mahlakuubik on kompaktne ja kaalub ligi 15 korda vähem kui liitrine mahlapakk.
 • Manufiltery Harjumaa

  Manufiltery toodab õhku mürkainetest puhastavaid filtreid.
 • Viisk Tartumaa

  Paljudel inimestel on soov omada paati, ent pärssivaks asjaoluks on tänaste paadide kohmakus ja suurus. Hetkel on võimalikeks valikuteks turul peamiselt jäiga kerega paadid (puit, plast) ja kummipaadid. Jäiga kerega paatide miinuseks on asjaolu, et need võtavad palju ruumi ja vajavad transpordiks haagist. Kvaliteetsed kummipaadid on rasked ning nende ülesseadmine võtab palju aega. Eelkirjeldatud paaditüüpide omamiseks peab olema ka piisavalt ruumi, kus neid hoiustada. Viisk on kokkuvolditav vabaajapaat, mis on kerge, võtab vähe ruumi ning on lihtne hoiustada, transportida ja kasutusvalmis seada.

TURISM JA TEENUSMAJANDUS

 • UpSteam Tallinn

  UpSteam on töötavale pereinimesele mõeldud liikuv autopesula. Auto pesulasse viimine võib olla sageli riskantne ning käsipesulates on järjekorrad, sageli ka ebaprofessionaalne teenus. Keskmine inimene kulutab kogu autopesuga seonduvale protsessile (broneerimine, sõit, järjekord, ootamine jne) keskmiselt 2 tundi. UpSteam annab inimesele võimaluse ilma igasuguse pingutuseta oma auto puhtaks saada talle sobivas kohas. Pesu toimub koduhoovis, kontori parklas või mujal. UpSteam kasutab autode pesemiseks arenenud aurutehnoloogiat ja 100% biolagunevaid aineid.

Kontakt

Jälgi sotsiaalmeedias

Liitu Ajujahi uudiskirjaga