Auhinnafond

Sel hooajal jagab Ajujaht koos toetajate ja EstBANiga välja vähemalt 150 000 eurot, millest 75 000 eurot on auhinnaraha ja ülejäänud 75 000 eurot Eesti äriinglite tehtav investeering ühte tiimi ja ärisse, mille möödunud hooajal pälvis konkursi II koha saanud Aligner. Auhinnafondile kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi ja kiirendisse jõudnud tiimid. 

Lõviosa auhinnafondist jaguneb 3 superfinalisti vahel:

  • Võitja 30 000 €
  • II koht 15 000 €
  • III koht 5 000 €
  • Investeering 75 000 € (EstBANi eestvedamisel ja valikul)

Lisaks sellele panevad Ajujahi toetajad välja mitmeid temaatilisi eriauhindu, millele kandideerivad kõik arenguprogrammi jõudnud tiimid ja ideed. Ajujahi toetajatega saad tutvuda siin.

Hoia pilk Ajujahi veebilehel peal, sest Ajujahi auhinnafond on täiendamisel.

SEB Positiivse mõju eriauhind 5000 €

Auhinna paneb välja SEB Eesti, et edendada jätkusuutlikku ettevõtlust.

Ettevõtetel on oluline roll keskkonna ja ühiskonna heaolu tagamisel: keskendudes lisaks majandusedule ka keskkonna säästmisele, sotsiaalsetele aspektide ja juhtimiskultuurile. Neis kolmes valdkonnas positiivset mõju suurendades ja negatiivset vähendades saab ettevõte hinnata näiteks kui palju mõjutatakse loodust, kui läbipaistev on juhtimine või kui palju järgitakse tööjõu, klientide ja koostööpartnerite eetilise kohtlemise põhimõtteid.

Auhinnale saad kandideerida jõudes Ajujahi arenguprogrammi ning olles oma ideega neis valdkondades eeskujuks või aidates teistel ettevõtetel keskkonda, sotsiaalseid aspekte või eetilist ettevõtluskultuuri edendada ning sedasi maailma positiivsemaks muuta.

Võitja valib välja SEB Eesti.

Eriauhind Tartu linna lemmikule 5000 €

Auhinnale kandideerivad kõik Tartu linnast pärit ideed. Eelmisel aastal võitis auhinna Communicare, kelle lahendus peletab hooldekodudes elavate inimeste üksildust.

Auhinna paneb välja ja võitja valib välja Tartu linn.

Saue valla eriauhind 4000 €

Saue vald on pannud välja eriauhinna, kuna mõte, et mõne sõprus- või seltskonna hullumeelsest ideest või mõttevälgatusest vormubki läbi konkursi reaalne ettevõte või toode või teenus, on väga inspireeriv.

Saue valla eriauhinna võitja toimub kõige omapärasemal teel – Facebooki rahvahääletusel. Kui top 6 tiimi on selge, teeb Saue vald oma Facebookil üleskutse hääletada oma lemmiku poolt.

Alguse sai see lähenemine juba 2018-19. hooajal. Siis hääletati võitjaks HopKid, mis on sõidu- ja saatmisteenuse platvorm, mis paneb kokku transporditeenuse ja lapsehoidja parimad omadused. Eelmisel hooajal pälvis Saue valla eripreemia Communicare, mis toob vabatahtlikke vanadekodudesse, et leevendada sealsetele elanikele pahatihti liiga tegevat üksildust.

Tallinna elukeskkonda paremaks muutva äriidee eriauhind 3000 €

Auhinnale kandideerivad kõik ideed, mis pakuvad lahendusi linnakeskkonna paremaks või nutikamaks muutmisele. Olgu see siis idee, mis keskendub keskkonna, turismi või hoopis transpordi teemadele. Auhinna paneb välja ja võitja valib välja Tallinna Ettevõtlusamet.

Häid ja edukaid näiteid linnaelu nutikamaks ja mugavamast korraldusest leidub mitmeid. Viimaste aastate parimaks näiteks toob Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher 2013. aastal Ajujahil osalenud elektrooniliste lukusüsteemiga jalgrattaparkla arendaja Bikeepi, kelle jalgrattaparklaid paigaldati alles augustis Tallinnasse veel juurdegi. „Kokku on elektroonilisi parkimiskohti praeguseks Tallinnas 520 rattale.“

„Bikeepi jalgrattaparklad lahendavad sobiva pusletükina täpset vajadust, julgustavad autoga liiklemise asemel kasutama jalgrattaliiklust ning on samas ka turvalised,“ selgitab uuenduslike äriideede vajadust linnaelu korraldamiseks Vaher. „Sarnaseid lahendusi oleme ka tänavu Ajujahiga otsimas.“

Kontakt