Auhinnafond

Sel hooajal jagab Ajujaht koos toetajate ja EstBANiga välja vähemalt 150 000 eurot, millest 75 000 eurot on auhinnaraha ja ülejäänud 75 000 eurot Eesti äriinglite tehtav investeering ühte tiimi ja ärisse, mille möödunud hooajal pälvis konkursi II koha saanud Aligner. Auhinnafondile kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi ja kiirendisse jõudnud tiimid. 

Lõviosa auhinnafondist jaguneb 3 superfinalisti vahel:

  • Võitja 30 000 €
  • II koht 15 000 €
  • III koht 5 000 €
  • Investeering 75 000 € (EstBANi eestvedamisel ja valikul)

Lisaks sellele panevad Ajujahi toetajad välja mitmeid temaatilisi eriauhindu, millele kandideerivad kõik arenguprogrammi jõudnud tiimid ja ideed. Ajujahi toetajatega saad tutvuda siin.

Hoia pilk Ajujahi veebilehel peal, sest Ajujahi auhinnafond on täiendamisel.

Eriauhind parimale sotsiaalsele ettevõttele 5000 €

Auhinnale kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi jõudnud sotsiaalse ettevõtluse ideed ja tiimid. Auhinna paneb välja SEB Eesti koos Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikuga.

Viimase kolme aasta jooksul on Ajujahile esitatud enam kui 100 ühiskondliku või sotsiaalse probleemi lahendamiseks suunatud ideed. Neist tuntumad on lastel krooniliste haigustega võidelda aitav Triumf Health, erivajadustega inimesi ja hooldajaid ühendav CareMate, mobiilsete töötubade abil noori metalli- ja puidusektori ametite juurde toov Merkuur ja töötajatele nõustamisteenust pakkuv Võõras Sõber.

“SEB peab initsiatiivi jätkusuutliku ühiskonna loomisel ülioluliseks – olgu see hariduses, tervishoius, keskkonnateadlikkuses või mõnes muus valdkonnas. Me loodame, et saame siin pangana luua sünergiat, tuua oma ärilis teadmisi sotsiaalsete ettevõtete teenistusse ja seeläbi aidata kaasa meie kõigi elukorralduse arengule,” räägib SEB Balti divisjoni strateegia valdkonna juht Andra Altoa.

Sotsiaalsete ettevõtete võrgustiku juht Marge Maidla arvab, et kõige ägedamad ettevõtjad ei piirdu maailma vallutamise unistusega, vaid muudavad maailma teadlikult ka paremaks. “Ajujaht on alustavatele maailmamuutjatele suurepärane võimalus saada paika elujõuline ärimudel ja hankida hulga kontakte edasiseks. Sotsiaalse ettevõtluse eriauhind ja miks mitte Ajujahi peapreemia veel pealekauba,” räägib ta.

Eriauhind Tartu linna lemmikule 5000 €

Auhinnale kandideerivad kõik Tartu linnast pärit ideed. Auhinna paneb välja ja võitja valib välja Tartu linn.

Eriauhind Tallinna elukeskkonda paremaks muutvale äriideele 3000 €

Auhinnale kandideerivad kõik ideed, mis pakuvad lahendusi linnakeskkonna paremaks või nutikamaks muutmisele. Olgu see siis idee, mis keskendub keskkonna, turismi või hoopis transpordi teemadele. Auhinna paneb välja ja võitja valib välja Tallinna Ettevõtlusamet.

Häid ja edukaid näiteid linnaelu nutikamaks ja mugavamast korraldusest leidub mitmeid. Viimaste aastate parimaks näiteks toob Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher 2013. aastal Ajujahil osalenud elektrooniliste lukusüsteemiga jalgrattaparkla arendaja Bikeepi, kelle jalgrattaparklaid paigaldati alles augustis Tallinnasse veel juurdegi. „Kokku on elektroonilisi parkimiskohti praeguseks Tallinnas 520 rattale.“

„Bikeepi jalgrattaparklad lahendavad sobiva pusletükina täpset vajadust, julgustavad autoga liiklemise asemel kasutama jalgrattaliiklust ning on samas ka turvalised,“ selgitab uuenduslike äriideede vajadust linnaelu korraldamiseks Vaher. „Sarnaseid lahendusi oleme ka tänavu Ajujahiga otsimas.“

Kontakt