YuMuuv heidab Endomondole kinda: meie väljakutsetes on inimestel võrdsed võimalused!

11. veebruar 2020

YuMuuv heidab Endomondole kinda: meie väljakutsetes on inimestel võrdsed võimalused!

Ajujahi arenguprogrammi jõudnud meeskond YuMuuv tahab füüsilist aktiivsust edendavat revolutsiooni korraldada nii ettevõtetes kui ka koolides. Startupi tegevjuht Jakob Remmel usub, et ta tiimil on võimekus selleks olemas.

Mis on teie idee ja kust see tekkis?

YuMuuv on füüsilise aktiivsusega seotud väljakutsete korraldamise platvorm. Rohkem kui parima sportlase väljaselgitamine, on YuMuuvi eesmärk aidata igal inimesel saavutada soovituslik füüsilise aktiivsuse tase. Antud toote muudab unikaalseks spetsiifilise valemi kasutamine, mis mõõdab ühtlustatud kujul inimeste aktiivsust nende liikumiseelistusest, füüsilistest parameetritest või aktiivsusmonitori brändist sõltumata.

Antud idee sai alguse Tartu Ülikooli doktorantidele mõeldud ettevõtluse baaskursusest, mille raames mõistsin, et seni ettevõtete poolt kasutusel olnud mudel – jagame töötajatele tasuta hüvesid ehk nad siis hakkavad liikuma, ei ole tulemust toonud ning on aeg siduda inimeste premeerimine nende enda käitumisega.

Mis kasu ettevõtted teie rakendusest saavad?

Näiteks on tehtud mitmeid uuringuid, mis näitavad, et inimesed, kes ületavad teatud füüsilise aktiivsuse taseme, on aasta lõikes rohkem kui 4 päeva vähem haiged (vt siit). See on arvestatav rahaline kokkuhoid iga ettevõtte jaoks. Meie aitame näidata ettevõtetele, millised töötajad selle taseme saavutavad. Lisaks loob YuMuuv laiemat ühtsustunnet tiimide vahel ning edendab eesmärkide saavutamisele orienteeritud mõtlemist, mida ka inimesed muudesse valdkondadesse üle võtavad.

Kas rakenduse kasutamiseks on vaja eraldi nutikella?

Kuigi piisab ainult mobiiltelefoni omamisest, kui ettevõte kasutab YuMuuvi sammuvõistluse korraldamiseks, on meie fookus ettevõtel, kes on huvitatud pikaajalisest positiivsest tervisemõjust. Selle jaoks on vajalik 24/7 pulssi mõõtev aktiivsusmonitor. Ettevõtted, kelle töökollektiivis on inimesi, kes ise sellist monitori ei oma, saavad seda meie käest eraldi rentida. Kui vaatame aga tehnoloogia arengut laiemalt, siis on füüsilist aktiivsust mõõtva seadme olemasolu 5 aasta pärast sama normaalne nagu täna nutitelefoni omamine.

Kuhu tahate pikemas perspektiivis välja jõuda?

Meie laiem siht on kindlasti globaalne, sest toode ise on lihtsasti skaleeritav. Lisaks ettevõtetele, tahame aga positiivset mõju avaldada ka koolides. Inimeste käitumisharjumused saavad sageli alguse juba esimestest kooliaastatest.

Täna proovivad mitmed asutused ja algatused võidelda järjest süveneva vähese liikumise trendiga. Usume, et YuMuuv saab siin anda oma unikaalse panuse. Näiteks on probleem kehalise kasvatuse tunni hindamises, kus on mitmeid erineva füüsilise võimekusega lapsi. YuMuuvi aktiivsusvalem pakuks aga võimaluse hinnata mitte seda kui andekas on laps, vaid kui palju ta on füüsiliselt aktiivne olnud.

Kes on teie peamised konkurendid?

Meie konkurents jaguneb kaheks: ettevõtetele suunatud platvormid ning treenimispäevikuga sarnanevad sotsiaalsed spordiplatvormid. Ühed neist keskenduvad põhiliselt sammude lugemisele ning selle mängulisele poolele. Teised rakendused on orienteeruvad lõppkasutajale ning nende väljakutsete platvormid on sageli kindlale spordiala kesksed ning orineteeritud parima väljaselgitamisele. YuMuuv tahab aidata ka neid, kes muidu ei liigutaks.

Kuidas tahaksite oma rakendust ja meeskonda edasi arendada?

Kindlasti sooviks lisada juurde erinevaid heategevuslikke võimalusi, kus töökollektiiv liigub mõne heategevusliku eesmärgi hüvanguks ning lisaks edetabel ettevõtete endi võrdlemiseks. Paljud asjad on juba visualiseeritud, kuid ootavad kodeerimist. Selle kiirust mõjutab rahastuse olemasolu. Kui on vahendeid rohkem, saab kiiremini, kui ei siis tuleb natukene oodata. Tänaseks on YuMuuv juba seitse liikmeline tiim, kus on pädevus nii tarkvara arenduse kui ka laiema juhtimise osas. Ehk kõige enam on vajaka turunduslikust poolest, kuid küll aja jooksul ka see valdkond kaetud saab.

 

Vaata Ajujahi uut telehooaega alates 13. veebruarist igal neljapäeval kell 20 TV3s!

Ellukutsuja

Ajujahi kiirendiprogramm ja telekonkurss sünnib avaliku- ja erasektori koostöös ning selle ellukutsuja on EASi ja KredExi ühendasutus.

Ellukutsuja: EAS
Suurtoetajad:

Toetajad: