Auhinnafond

Ajujahi auhinnafond suureneb 75 000 euroni. Auhinnafondile kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi jõudnud tiimid. Ajujahi auhinnafondi panevad kokku Ajujahi toetajad.

Lõviosa auhinnafondist jaguneb 3 superfinalisti vahel:

  • Võitja 30 000 €
  • II koht 15 000 €
  • III koht 5 000 €

Lisaks sellele panevad Ajujahi toetajad välja mitmeid temaatilisi eriauhindu, millele kandideerivad kõik arenguprogrammi jõudnud tiimid ja ideed. Ajujahi toetajatega saad tutvuda siin.

Eriauhind parimale sotsiaalsele ettevõttele 5000 €

Auhinnale kandideerivad kõik Ajujahi arenguprogrammi jõudnud sotsiaalse ettevõtluse ideed ja tiimid. Auhinna paneb välja SEB Eesti koos Sotsiaalsete Ettevõtete Võrgustikuga.

Viimase kolme aasta jooksul on Ajujahile esitatud enam kui 100 ühiskondliku või sotsiaalse probleemi lahendamiseks suunatud ideed. Neist tuntumad on lastel krooniliste haigustega võidelda aitav Triumf Health, erivajadustega inimesi ja hooldajaid ühendav CareMate, mobiilsete töötubade abil noori metalli- ja puidusektori ametite juurde toov Merkuur ja palju teisi.

“SEB peab initsiatiivi jätkusuutliku ühiskonna loomisel ülioluliseks – olgu see hariduses, tervishoius, keskkonnateadlikkuses või mõnes muus valdkonnas. Me loodame, et saame siin pangana luua sünergiat, tuua oma ärilis teadmisi sotsiaalsete ettevõtete teenistusse ja seeläbi aidata kaasa meie kõigi elukorralduse arengule,” räägib SEB Balti divisjoni strateegia valdkonna juht Andra Altoa.

Sotsiaalsete ettevõtete võrgustiku juht Jaan Aps arvab, et kõige ägedamad ettevõtjad ei piirdu maailma vallutamise unistusega, vaid muudavad maailma teadlikult ka paremaks. “Ajujaht on alustavatele maailmamuutjatele suurepärane võimalus saada paika elujõuline ärimudel ja hankida hulga kontakte edasiseks. Sotsiaalse ettevõtluse eriauhind ja miks mitte Ajujahi peapreemia veel pealekauba,” arvab ta.

Eriauhind vähenenud töövõimega inimesi toetavale ideele 3000 €

Ajujaht ja Eesti Tööandjate Keskliit teavad, et vähenenud töövõimega inimesed on motiveeritud, loovad ja pühendunud töötajad. Teame sedagi, et paljud tööandjad pole saanud nende inimeste töötahet kogeda.

Tihtilugu hoiab tööandjaid tagasi hirm, et vähenenud töövõimega inimeste kaasamine tähendab lisainvesteeringuid ja ümberehitusi. Ehkki tegelikkuses on lahendused kordades lihtsamad, odavamad ja mõistlikumad.

Selleks, paneb Tööandjate Keskliit Ajujahil välja eriauhinna, millele kandideerivad kõik ideed, mis keskenduvad vähenenud töövõimega inimeste toetamisele ja tiimid, kus lööb kaasa inimene, kes on vähenenud töövõimega. Auhinna paneb välja Tööandjate Keskliit.

Eriauhind parimale Harku vallast pärit ideele 5000 €

Auhinnale kandideerivad kõik ideed, kuhu kuulub vähemalt üks Harku valla elanik. Auhinna paneb välja Harku vald.

Eelmine hooaeg tõestas, et Harku vallas on palju ettevõtlikke inimesi. „Loodame, et möödunud hooaeg andis kõhklejatele veel rohkem motivatsiooni, mistõttu otsustasime jätkaga koostööd Ajujahiga ja ootame vallast pärit äriideid ka tänavu,“ kutsub vallaelanikke üles ideid Ajujahile saatma vallavanem Erik Sandla.

Eelmisel hooajal esitati Harku vallast Ajujahile kokku neli ideed. Nendeks olid kandideerimisplatvorm VideoCV, tehnikarendiplatvorm Jeprent, põgenemistuba 60Min ning süütegeeli tootja Biofire.

Eriauhind parimale Saue vallast pärit ideele 5000 €

Auhinnale kandideerivad kõik ideed, kuhu kuulub vähemalt üks Saue valla elanik. Auhinna paneb välja Saue vald.

Saue vald toetab Ajujahti, et inspireerida kohalikke veelgi enam ettevõtlusega tegelema. „Ettevõtlusvaimu levitamine on oluline, kuna see aitab luua nii kohalikku elu edendavaid tooteid-teenuseid ning loob ka kodukanti töökohti,“ selgitab Ajujahi toetamise ja eriauhinna välja panemise põhjuseid vallavanem Andres Laisk.

“Möödunud aastal andsime eriauhinna välja kahes osas, millest üks osa läks FoodDocsile kui edukaimale naisjuhiga tiimile ning teise osa sai endale Meremults kui parim maaelu edendav äriidee,” räägib Laisk. Sel aastal pannakse eriauhind välja tervikuna ja sellele kandideerivad kõik ideed, mis Saue vallast konkursile jõuavad.

Enim esitatakse Ajujahile IKT valdkonnast pärit ideid. „Julgustame Saue valla elanikke otsima lahendusi ka muudes valdkondades. Nagu Ajujahi varasemad hooajad on näidanud, võib edu tagada hoopis mõni füüsiline toode või teenus,“ kutsub Laisk kohalikke üles enda ideid Ajujahile esitama. Saue vallast saatis edu näitaks 2013. aastal Honeypower, mis toodab sportlastele looduslikke energiageele.

Eriauhind Tallinna elukeskkonda paremaks muutvale ideele 3000 €

Auhinnale kandideerivad kõik ideed, mis pakuvad lahendusi linnakeskkonna paremaks või nutikamaks muutmisele. Olgu see siis idee, mis keskendub keskkonna, turismi või hoopis transpordi teemadele. Auhinna paneb välja ja võitja valib välja Tallinna Ettevõtlusamet.

Häid ja edukaid näiteid linnaelu nutikamaks ja mugavamast korraldusest leidub mitmeid. Viimaste aastate parimaks näiteks toob Tallinna Ettevõtlusameti juhataja Kairi Vaher 2013. aastal Ajujahil osalenud elektrooniliste lukusüsteemiga jalgrattaparkla arendaja Bikeepi, kelle jalgrattaparklaid paigaldati alles augustis Tallinnasse veel juurdegi. „Kokku on elektroonilisi parkimiskohti praeguseks Tallinnas 520 rattale.“

„Bikeepi jalgrattaparklad lahendavad sobiva pusletükina täpset vajadust, julgustavad autoga liiklemise asemel kasutama jalgrattaliiklust ning on samas ka turvalised,“ selgitab uuenduslike äriideede vajadust linnaelu korraldamiseks Vaher. „Sarnaseid lahendusi oleme ka tänavu Ajujahiga otsimas.“

Eriauhind Tartu linna lemmikule 4000 €

Auhinnale kandideerivad kõik Tartu linnast pärit ideed. Auhinna paneb välja ja võitja valib välja Tartu linn.

Kontakt